Bajer Leverkuzen protutnjao kroz Glazgov, Šahtjor slavio u Volfsburgu, Olimpijakos sa desetoricom izborio remi!

12.03.2020

19:28 >> 21:53

Odigrane su poslednje tri neodložene utakmice osmine finala Lige Evrope. Fudbaleri Šahtjora su savladali Volfsburg u gostima sa 2:1, Bajer iz Leverkuzena se takođe vraća kao pobednik iz Glazgova 3:1, dok su Olimpijakos i Vulverhempton remizirali 1:1.

Rendžers - Bajer Leverkuzen

Bajer Leverkuzen se pitao za sve na terenu u prvom periodu igre, nagrada je stigla u 37. minutu. Posle uspešno izvedenog jedanaesterca poveo je protiv Rendžersa. Čista situacija u kaznenom prostoru i igranje rukom jednog od defanzivaca domaćina, i  lak posao za Simona Marčinjaka posle gledanja VAR tehnologije.

Bolje su domaći krenuli u drugom poluvremenu, ali nedovoljno pošto je Leverkuzen je duplirao prednost u 67. minutu. Aranguis je natrčao na jednu odbijenu loptu, a onda je poslao pored golmana Rendžersa, koji nije ni "trepnuo".

Rendžers je uspeo da u 75. minutu prepolovi zaostatak i postalo je mnogo zanimljivije na terenu.

Edmundson je bio najviši u kaznenom prostoru Levrekuzena i glavom je smanjio prednost protivnika na 1:2. Bejli je majstorski postavio konačan rezultat 3:1.

Šahtjor je načeo mrežu domaćina pogotkom Moraeša, koji se najbolje snašao posle nespretne reakcije odbrane nemačkog kluba. Volfsburg je imao ogromnu šansu da izjednači sa penala u nadoknadi prvog poluvremena, ali mu nije uspelo. Ono što nije uspeo u 47., uspeo je na samom startu 2. poluvremena, Volfsburg dolazi do izjednačenja protiv Šahtjora. Strelac je Bruks posle kornera.

Ukrajinci vraćaju prednost na svoju stranuu 73. minutu. Antonio je smestio loptu u prazan gol nakon što je Kastels odbrano fenomenalan udarac iz slobodnjaka, što je ispostavilo se bio krajnji rezultat.

Nije dobro počelo za Olimpijakos, u 29. minutu je pocrveneo Semedo.

On je bio jedan na jedan sa Dijogom Žotom, koji je krenuosa driblinzima, Semedo kao da nije hteo da napravi faul, ali je ipak srušio Žotu kao poslednji igrač odbrane i dobio direktan crveni karton.

Međutim, Olimpijakos je uspeo da povede u 54. minutu sa igračem manje.

Munjevita kontra Pirejaca i mat u tri poteza. El Arabi se sjajno kretao i na kraju ostao sam pred golom Vulvsa za vođstvo svoje ekipe. Međutim, Vulvsi izjednačuju u 67. minutu. Pedro je zatresao mrežu protivnika, izuzetan gol, ali i uz pomoć živog zida protivnika.

Do kraja meča nije bilo većih šansi.

Mečeve ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

Olimpijakos - Vulverhempton 1:1

Rendžers - Bajer Leverkuzen 1:3

Volfsburg - Šahtjor 1:2

88. minut - GOOOOOOOOOOL! Leverkuzen ponovo ima dva gola prednosti! Strelac je Bejli!

75. minut - GOOOOOOOOL! Rendžers smanjuje prednost Bajera posle gola Edmunsona!

73. minut - GOOOOOOOOOL! Ponovo vodi Šahtjor posle gola Antonija!

67. minut - GOOOOOOOOOOOL! Bajer udvostručuje vođstvo, Vulverhempton izjednačuje!

62. minut - Rendžers se budi!

54. minut - GOOOOOOOOOL!  El Arabi donosi vođstvo Olimpijakosu!

48. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Odmah po početku drugog poluvremena Volfsburg dolazi do izjednačenja protiv Šahtjora. Strelac je Bruks posle kornera.

46. minut - Počel su druga poluvremena!

45. minut - Gotova su prva poluvremena u Atini, Glazgovu i Volfsburgu!

Volfsburg promašuje penal za izjednačenje, neprecizan sa bele tačke  Veghorst!

37. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Bajer vodi posle penala, strelac je Haverc!

36. minut - Penal za Bajer posle konsultacije VAR-a!

29. minut - Rendžers potpuno u podređenom položaju u Glazgovu! Crveni karton za fudbalera Olmpijakosa Semeda!

22. minut - Mogao je Šahtjor da uveća prednost sa penala, ali je promašio Kovalenko!

17. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Šahtjor vodi u Volfsburgu posle gola Moraeša!

8. minut - Gledamo početno odmeravanje snaga, bez opasnijih prilika na svim frontovima.

1. minut - Mečevi su počeli.

Volfsburg - Šahtjor

Olimpijakos - Vulverhempton

20.23 Evo sastava timova.

Meč Inter-Hetafe je odložen.

UEFA je odlučila da se još ovo kolo odigra kako je predviđeno, osim u visoko pogođenim područjima. Već danas su donete odluke o suspenziji revanš mečeva Lige šampiona koji je trebalo da se odigraju naredne nedelje.

Najviše bure se podiglo oko meča koji će se odigrati u Pireju gde Olimpijakos dočekuje Vulverhempton.

Vulvsi su se obratili evropskoj kući fudbala sa zahtevom da se ta utakmica odloži, ali je UEFA to odbila, iako su imali jak razlog, pošto je vlasnik Olimpijakosa, Evangelos Marinakis pozitivan na koronavirus.

Crveno-beli su napravili veliko iznenađenje i izbacili Arsenal, dok je Vulverhempton eliminisao Espanjol.

Ne očekuje se mnogo golova na fudbalskim borilištima, Rendžers dočekuje Leverkuzen. Škotska i nemačka ekipa u osminu finala su se plasirale nakon dve pobede u prethodnoj fazi. Rendžers je bio bolji od Brage, dok je Leverkuzen eliminisao Porto.

Volfsburg dočekuje Šahtjor, Nemci su prethodno eliminisali Malme, a Ukrajinci Benfiku.