"RAMPA" RUMLJANA U PANČEVU: Odlična partija izabranika Milana Belića za tri boda na startu nove sezone!

15.08.2023

09:29

Ivelja glavna "zvezda" duela.

Jedan od mečeva prvog kola Srpske lige Vojvodina igran na Gradskom Stadionu u Pančevu gde je domaći tim Dinama 1945 ugostio sastav 1. Maj iz Rume.

Tokom uvodnih 20 minuta oba tima su "razmenila" po jednu ozbiljnu priliku, ali promene rezultata nije bilo. Đošić je "opalio" po lopti za domaćina, ali je ona završila visoko preko gola, dok je za goste pokušao Lazić, međutim, na semaforu promene nije bilo.

Na isteku pola sata igre postignut je prvi gol na meču, nakon kornera u kaznenom prostoru Dinama se najbolje snalazi Filip Ivelja za vođstvo gostiju od 1:0.

U nadoknadni prvog dela igre, Ivelja je duplirao prednost Rumljana, rezultatom 2:0 se otišlo na desetominutni odmor.

Stadion Dinama

Trener Dinama, Dejan Paunković na startu drugug dela izvršio je tri izmene, dok je njegov kolega sa suprotne strane, Belić, odlučio da promeni jednog igrača.

Posle samo tri minuta igre u nastavku, viđena je nova promena rezultata. Odličnu promenu napravio je Milan Belić, jer je upravo rezervista Radojičić spojio sa golom Trimanovića za 3:0 u korist 1. Maja.

Odličnu partiju u Pančevu kruniše Ivelja u 60. minutu svojim trećim pogotkom na meču za 4:0 u korist gostujućeg tima.

Rezultat je bio takav da su oba trenera krenula sa dodatnim izmenama, igrači su već polako glavama bili u svlačionici.

Poraz domaćina ublažen je u 75. minutu kada je Aleksej Petrović pogodio za konačnih 4:1.

Dinamo 1945 (Pančevo) - 1. Maj (Ruma) 1:4 (0:2)

Dinamo 1945: Tasić, Đošić (od 46' Klještan), Delić (od 46' Kolocka), Maksimović, Bogdanović, Petrović, Marković, Bandžović (od 85' Marković), Točilovac (od 46' Brkić), Vučinić, Đošić (od 58' Čižik)

1. Maj: Ivančević, Petrović, Radovanović (od 82' Klisura), Gajić (od 82' Nikolić), Šljukić (od 70' Belić), Stojanović, Trimanović (od 61' Damjanović), Ivelja, Lazić, Mandić (od 46' Radojičić), Novaković

U sledećem kolu Dinamo gostuje Železničaru iz Inđije, dok sastav 1. Maja dočekuje Kabel iz Novog Sada.