PROMAŠAJI SKUPO KOŠTALI LIDERA: Sastav Mladosti dosta boljom igrom u drugom poluvrmenu stigao do OGROMNA tri boda!

03.04.2023

20:47

Golman gostiju u prvom poluvremenu intervencijama održao tim u igri.

U okviru 15. kola Gradske lige Leskovac, lider na tabeli, ekipa Morave ugostila je sastav Mladosti iz Donjeg Bunibroda. Prvi duel ova dva tima završen je podelom bodova, rezultat je glasio 1:1.

U prvih 45 minuta meča domaći igrači su imali loptu u nogama i stvarali su šanse pred golom Filipa Markovića koji je odličnim intervencijama odražavao svoj tim u igri.

Posle nekoliko propuštenih prilika, osam minuta pred odlazak na pauzu Morava je povela preko Milana Matejića.

Vredno pomena za prvih 45 minuta jesu i dva žuta kartona, po jedan na obe strane.

Na startu drugog poluvremena strelac prvog gola na meču svoje mesto na terenu ustupio je Nenadu Marinkoviću, gosti su izašli sa istih 11 igrača.

Samo tri minuta od nastavka igre, posle odlične akcije gostujućih igrača lopta je stigla do Nikole Stankovića koji je smešta u mrežu, 1:1.

Igrali su gosti dosta bolje u nastavku meča, što je u neku ruku iznenadilo domaćina.

Kako se bližio kraj meča, tako su igrači Morave bili sve nervozniji, ulog na ovoj utakmici je bio za njih veliki imajući u vidu stanje na tabeli.

U 85. minutu Nikola Ivanović je solo prodorom postigao drugi gol za Mladosti i doneo svom timu potpuni preokret.

Rezervista Milan Stojiljković je pred sam kraj meča sa nekih 30 metara iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat susreta, 3:1.

Morava (Gložane) - Mladost (Donji Bunibrod) 1:3 (1:0)

Morava: M. Stojanović, D. Stamenković, M. Stojiljković, N. Stojiljković, Stojanović, Matejić (od 46' Marinković), Sv. Jović, Kocić, St. Jović (od 75' A. Stamenković), Živković, Stojanović

Mladost: Marković, Mitrović, Ma. Stojiljković, Ne. Jović, Stojanović, Stamenković (od 70' Mi. Stojiljković), Mitić, Ni. Jović (od 80' Gavrilović), Ivanović, Veljković (od 70' Kostić), Stanković

Ovim porazom, ekipa Morave od ovog kola deli prvo mesto sa sastavom Ateltika sa istim brojem bodova (35), dok je tim Mladosti stigao na deobu šeste pozicije.

U sledećem kolu Mladost dočekuje Rudar 1973, dok ekipu Morave očekuje derbi meč sa sastavom Ateltika iz Donje Jajine.