KRAJ CRNE SERIJE: Preokret Zvezde Meridianbet protiv Bajerna! JAGO I TEODOSIĆ HEROJI!

02.11.2023

18:09

Pratili ste lajv-blog meča šestog kola.

Konačno! Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet prekinuli su seriju od četiri uzastopna poraza, pošto su u šestom kolu Evrolige savladali Bajern u Štark Areni - 74:68.
Crveno-beli su do drugog trijumfa u eliti stigli nakon preokreta u poslednjoj četvrtini, a u kojoj je blistao veteran Miloš Teodosić. Ulogu heroja, ipak, moraće da podeli sa saigračem Jagom dos Santosom, koji je u ključnom momentu pogodio trojku i slomio Bavarce.
Popularni Teo bio je najefikasniji kod domaćih sa 16 poena, a Mitrović i Nejpir dodali su po 11. Kod Nemaca je Edvards postigao 16.
Crveno-beli naredni meč u Evroligi igraju u petak, 10. novembra, protiv Barselone u gostima.

Na našem portalu mogli ste da ispratite tekstualni prenos meča u Štark Areni, evo kako je to izgledalo:

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET - BAJERN 74:68

KRAJ!

10. minut: Jago dos Santos je heroj! Pogodio je trojku na 20-ak sekundi pre kraja i vođstvo Zvezde Meridianbet od plus četiri. Bolomboj je došao još dva za konačnih 74:68!

10. minut: Tačno minut do kraja. Teodosić pogađa jedno od dva slobodna bacanja.

9. minut: Drama u poslednjih 100 sekundi. Bajern je izjednačio.

7. minut: Miloš Teodosić, TROJKAAA! Srbin je postigao 15 poena ukupno!

5. minut: Ostalo je još pet minuta. Serija promašaja Bajerna. Iako je bez značajnog košgeterskog učinka, Jago dos Santos je pokretačka snaga domaćih. Imaće dva slobodna bacanja nakon tajm-aut koji je tražio Pablo Laso.

3. minut: Konačno vode crveno-beli! Preokret!

2. minut: Izjednačenje posle dugo vremena, Teodosić je pogodio trojku!

1. minut: Crvena zvezda Meridianbet je smanjila na minus tri.

POSLEDNJA ČETVRTINA

KRAJ TREĆE DEONICE

10. minut: Jago pogađa trojku i hvata priključak, samo je plus pet za Bavarce.

7. minut: Konačno dobra odbrana. Crveno-beli su na minus osam.

5. minut: Trudi se Zvezda Meridianbet, ali ne uspeva da slomi Bajern, koji polako uvećava prednost.

3. minut: Opet su crveno-beli loše započeli četvrtinu, što je Bajern iskoristio i prvi put otišao na dvocifreni plus.

1. minut: Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10. minut: Poluvreme! Konačno je Zvezda Meridianbet pogodila trojku preko Hange u poslednjim sekundama. Samo je dva razlike u korist Bavaraca.

8. minut: Bajern je pogodio dve vezane trojke i poništio mini-seriju domaćih.

6. minut: Zahvaljujući asistencijama Miloša Teodosića Zvezda Meridianbet hvata priključak.

5. minut: Ponovo je iskusni Teodosić imao uspešno dodavanje, a realizator je Mitrović. Bajern uzvraća sa pet uzastopnih poena.

4. minut: Zvezda Meridianbet bolje je otvorila drugu deonicu. Teodosićeve asistencije su magija.

2. minut: Konačno trojka za crveno-bele. Davidovac je pogodio!

1. minut: Počela je druga četvrtina u Areni. Zvezda Meridianbet katastrofalno šutira za tri poena. Nijednom nisu pogodili iz osam pokušaja.

DRUGA ČETVRTINA

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut: Opet Zvezda Meridianbet ne pogađa trojku. Ali, tu je Teodosić za dva. S druge strane, Edvards je siguran za tri.

7. minut: Nervoza i puno izgubljenih lopti na obe strane.

5. minut: Sa druge strane raspoložen je Buker, dao je četiri poena, dok je Edvards pogodio trojku.

3. minut: Konačno pogodak. Zvezda Meridianbet daje koš preko Mitrovića. Potom se upisuje i Bolomboj.

1. minut: Meč je počeo. Nema koša za domaće u prvom napadu.

TOK MEČA:

PRE MEČA

Sudije su Emilio Peres, Mikele Rosi, Srežo Silva.

Zvezda Meridianbet pokušaće da ostvari drugi trijumf u eliti, nakon Asvela u prvom kolu, dok je Bajern na bilansu od 2-3, a u poslednja dva kola izgubio je od Barselone i Fenerbahčea.

Dobre vesti su da se u tim crveno-belih, nakon što je propustio derbi s Partizanom, vratio Adam Hanga. U rosteru i dalje nema Nemanje Nedovića i kapitena Branka Lazića.

Duel se igra u beogradskoj Štak Areni, a domaćin je favorit sa kvotom 1,38, dok se dvojka na Bavarce plaća sa 3,60.

Dobro veče poštovani čitaoci, pratite lajv-blog meča šestog kola Evrolige između Crvene zvezde Meridianbet i Bajerna.