HEROJ KATAI O ODLUČUJUĆEM MOMENTU DERBIJA: Normalno je bilo da JA PREUZMEM ODGOVORNOST!

20.04.2024

22:44

Desetka Zvezde blista posle trijumfa nad Partizanom.

Aleksandar Katai bio je čovek odluke u trijumfu Crvene zvezde nad Partizanom u 173. večitom derbiju!

Zvezdina desetka bio je siguran izvođač najstrože kazne u devetom minutu sudijske nadoknade i postavio je konačan rezultat - 3:2.

- Normalno je bilo da preuzmem odgovornost i izvedem penal. Kanga nije bio na terenu, inače bih njemu prepustio, jer je on naš izvođač, ali je u ovom slučaju bilo logično da ja preuzmem odgovornost. Pogodio sam i to je bitno - počeo je Katai.

Zvezda ima 10 bodova više od Partizana i to šest kola pred kraja Superlige.

- Imamo dvocifrenu prednost, a sada smo i pobedili u derbiju. Satisfakcija je potpuna - podvukao je Magiko.

Zadovoljan je bio i štoper Uroš Spajić.

- Bila je frustracija, kao i na prošlom derbiju, ali moramo da budemo zadovoljni pobedom. Promašili smo dosta toga, i to ne sme da se dešava. Ovog puta bih čestitao Partizanu na fer igri i poštenoj borbi. Sve što su šutnuli su pogodili. Trebali smo da vodimo već na poluvremenu i rešimo utakmicu mnogo ranije, ali smo ušli u problem. Ipak, karakter je presudio i doneo nam pobedu - počeo je Spajić.

Tvrdi Zvezdin defanzivac da ih u sredu očekuje "drugo poluvreme".

- U sredu je možda i još važnija utakmica, iako je svaki derbi bitan. To će biti drugo poluvreme za nas. Hvala i ovim sjajnim navijačima na fantastičnoj podršci - zaključio je Spajić.