ŠAMPION UKROTIO "VUKOVE"! Bavarci sigurni! "Farmaceuti" ne daju TRON! (VIDEO)

20.12.2023

23:33

U pet večernjih mečeva 16. kola Bundeslige 18 golova, a Bajern je trijumfovao na gostovanju Volfzburgu.

Tim iz Leverkuzena i posle večerašnjih mečeva Bundeslige ima četiri boda prednosti u odnosu na rivala iz Minhena.

Bajer je nastavio sa pobedama, pa je u 16. kolu savladan Bohum, a sve su igrači Ćabija Alonsa završili u prvih 45 minuta.

I to spektakularnim het-trikom Patrika Šika kome je bilo potrebno samo 16 minuta da tri puta zatrese mrežu gostiju.

Vodeći gol je Čeh dao sa "bele tačke" u 30. minutu, drugi dva minuta kasnije na dodavanje Frimponga, a treći u prvom minutu nadoknade kada ga je proigrao Grimaldo.

"Farmacetima" je u 62. minutu zbog ofsajda poništen gol za potencijalnih 4:0. U nedozvoljenoj poziciji je bio Andrih. Umesto Šika u 67. mintu ušao je i mladi Bonifejs, pa se i on upisao u listu strelaca, samo 120 sekundi pošto je kročio na teren.

Hari Kejn

Bajern je do pobede u Volfzburgu došao već u prvom delu (1:2), a odbrana "vukova" je "pukla" u 33. minutu kada je Miler namestio gol Musijali.

Samo deset minuta kasnije Miler je cetrirao Hariju Kejnu, koji je nastavio golgetersku seriju za 0:2, dok je u prvom minutu nadoknade Volfzburg smanjio preko Arnolda, što se ispostavilo konačnim rezultatom.