LAJPCIG SPREMAN ZA ZVEZDU: Dupla pobeda na gostovanju u Bundesligi pred dolazak crveno-belih!

21.10.2023

17:37

Meč trećeg kola G grupe u Ligi šampiona na programu je 25. oktobra.

Fudbaleri RB Lajpciga slave pogodak

Fudbaleri nemačkog Lajpciga ostvarili su rutinsku pobedu u okviru osmog kola Bundeslige, pošto su na gostovanju Darmštatu slavili rezultatom 3:1.

Kladioničarskim terminom rečeno, "bikovi" su ostvarili duplu pobedu jer su nakon 45 minuta vodili sa 2:1, da bi u nastavku postigli još gol, a da nisu primili nijedan, i potvrdili trijumf za konačnih 3:1.

Strelci za goste iz istočne Nemačke bili su Luis Openda u 1. minutu, na dva nula je povisio Emil Forsberg u 24, da bi Tobijas Kempe sa penala u 32. minutu pogodio za domaće. Finalnih 3:1 postavio je dvostruki strelac i repretentativac Belgije Luis Opena u 72. minutu.

Ovim trijumfom, petim u tekućoj sezoni elitnog ranga, Lajpcig je izbio na petu poziciju na tabeli Bundeslige sa 17 osvojenih bodova, koliko trenutno ima i Bajern Minhen sa utakmicom manje. Uz to, "bikovi" su upisali još i dva remija i poraz. Darmštat je na 11. mestu sa bilansom od dve pobede, jedinim nerešim rezultatom i pet neuspeha i sa ukupno sedam bodova.

Klub sa "Red Bul arene", dakle, napravio je dobru uveritu za meč Lige šampiona protiv Crvene zvezde, koja takođe u subotu protiv Javora na Marakani igra svoj prvenstveni meč i generalnu probu za okršaj u eliti. Duel nemačkog i srpskog predstavnika u okviru trećeg kola G grupe na programu je 25. oktobra od 21 sat na gore pomenutom stadionu u Lajpcigu.