Srbi imali udela u goleadi Anderlehta: Debi Markovića

25.02.2018

17:18

Anderleht je na "Konstant Vanden Štok" stadionu dočekao Muskron, u 28.kolu belgijskog prvenstva a domaćin je slavio sa čak 5:3 (2:0).

RepublikaFoto: instagram.com/rscanderlecht
Ilustracija: Foto

Domaći su poveli u 26. minutu, strelac je bio Morioka, da bi u nadoknadi prvog dela Teodorčik sa kreča povisio na 2:0.

U nastavku sjajni Poljak postiže još dva gola u rasponu od samo četiri minuta i tako rešava pitanje pobednika u Briselu.

U 70. minutu je Avoniji smanjio prednost domaćina, a odmah nakon tog pogotka na teren je kročio fudbaler Liverpula na pozajmici u Anderlehtu Lazar Marković.

Srpski internacionalac je zamenio Svena Kumsa i tako upisao debi u novom dresu.

Podsetimo, Markec je u Anderleht stigao u poslednjim trenucima zimskog prelaznog roka, za debi mu je trebalo skoro mesec dana, kako mu fizička sprema nije bila na potrebnom nivou.

Danas je odigrao poslednjih 20ak minuta u Briselu, a u nastavku susreta su gosti uspeli da uvedu meč u neizvesnu završnicu.

Rezervista Van Durmen je postigao gol za 4:2, potom je Mezage smanjio na 4:3, ali je sve sumnje u drugom minutu nadoknade otklonio Morioka, svojim drugim golom.

U postavi Anderlehta na terenu su svih 90 minuta proveli Ivan Obradović i Uroš Spajić.

#RSCA 5-3 Excel Mouscron, come on you Mauves! ? #COYM #ANDREM

A post shared by RSC Anderlecht (@rscanderlecht) on Feb 25, 2018 at 9:02am PST