CRVENA ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE! Bukari het-trikom srušio TSC! Sjajni Pešić delio asistencije kao Kampaco (VIDEO)

19:54

Po 34. put klub sa Marakane postao je prvak države.

Osman Bukari

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su titulu prvaka Srbije!

Crveno-beli su na stadionu "Rajko Mitić" pobedili TSC rezultatom 4:1 (1:1), u utakmici prvog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Na taj način je u Ljutice Bogdana stigao 34. pehar šampiona države, a šesti zaredom koji završava u vitrinama našeg najvećeg stadiona.

Gotovo celo prvo poluvreme se činilo da Zvezda neće posle ove utakmice proslaviti titulu, jer je Ifet Đakovac u 20. minutu iz penala doveo TSC u vođstvo.

Ipak, u nadoknadi prvog dela je na scenu stupio sjajni Osman Bukari. Reprezentativac Gane je tada postigao izjednačujući gol, a potom je u 61. minutu preokrenuo rezultat na sjajnu asistenciju Aleksandra Pešića.

Pešić je osam minuta kasnije upisao još jednu prelepu asistenciju, kada je proigrao Gelora Kangu za gol, a Bukari je do het-trika stigao u 75. minutu kada je postavio konačan rezultat.

Crvena zvezda - TSC 4:1 (1:1)

/Bukari 45+1, 61, 75, Kanga 69 - Đakovac 20p/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Srđan Jovanović

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Mijailović (od 57. Kangva), Kanga - Bukari (od 78. Mituljikić), Ivanić (od 78. Prucev), Katai (od 72. Mitrović) - Pešić (od 72. Rakonjac).

TSC: V. Ilić - Cvetković (od 85. Krstić), Antonić, Ćalušić (od 64. Cvetinović), Stojić, Petrović - Kuveljić (od 64. Milosavljević), Đakovac, L. Ilić (od 85. Krpić) - Jovanović, Vukić (od 74. Mirčevski).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 4:1 i na taj način je odbranila titulu šampiona Srbije!

84. minut - Kanga je šutirao, ali veoma neprecizno.

75. minut - GOOOOOOOOOOOL! Het-trik Bukarija! Crvena zvezda vodi 4:1. Pogodio je Bukari posle oštro obačene lopte Viga sa desne strane.

72. minut - Cvetinović je šutirao glavom posle kornera, ali pored gola.

69. minut - GOOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 3:1! Gol je dao Gelor Kanga snažnim udarcem sa 20-ak metara, a novu asistenciju je upisao Pešić koji je predivno ostavio loptu Gaboncu.

63. minut - Kangva je šutirao sa distance, a lopta je prošla tik pored stative.

61. minut - GOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda preokreće na 2:1! Osman Bukari postiže drugi gol na meču. Maestralno ga je sa golom spojio Pešić, pa reprezentativcu Gane nije bilo teško da zatrese mrežu.

53. minut - Poništen gol! Pešić je zatresao mrežu TSC-a, ali se prethodno našao u nedozvoljenoj poziciji.

51. minut - Veliku šansu je propustio Jovanović, koji je sa nekih osam metara loše zahvatio loptu. Dosta sreće za crveno-bele.

Utakmica je nastavljena, nije bilo izmena.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nerešeno je na Marakani - 1:1.

45+1. minut - GOOOOOOOOL! Crvena zvezda dolazi do izjednačenja! Osman Bukari je strelac.

40. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Nikola Kuveljić zbog faula nad Kangom.

31. minut - Genijalno je Pešić odvukao štopere TSC-a, ali je Katai uspeo da promaši veliku šansu.

26. minut - Prečka! Mijailović je opalio po lopti sa nešto više od 25 metara, ali je pogodio samo okvir gola.

25. minut - Opasan šut Jovanovića iskosa sa leve strane, ali je Borjan dobro intervenisao.

22. minut - Prečka! Azarov je centrirao, loptu je zakačio Stojić, a ona je pogodila prečku gola gostiju.

20. minut - GOOOOOOOL! TSC vodi! Ifet Đakovac! As gostiju je sa bele tačke poslao loptu u jednu, a Borjana u drugu stranu.

19. minut - Penal za TSC! Borjan je nekontrolisano počistio Sašu Jovanovića, pa sudija Srđan Jovanović nije imao dilemu.

17. minut - Stativa! Katai je iz kolena majstorski šutirao sa nekih 14 metara, ali je pogodio samo okvir gola.

12. minut - Poništen gol! Saša Jovanović je zatresao mrežu Crvene zvezde, ali je bio u ofsajdu, pa pogodak nije priznat.

5. minut - Stojić je šutirao glavom, ali je lopta prošla pored stative Borjanovog gola.

3. minut - Kanga je oprobao udarac, ali je bio neprecizan.

Utakmica je počela! Pred njen sam početak su Aleksandar Dragović, Aleksandar Katai i Milan Borjan dobili prigodne poklone, jer su odigrali 100, 200, odnosno 300 utakmica za Zvezdu.