SITI I INTER JEDNOM NOGOM U POLUFINALU LŠ: Bajern PREGAŽEN u Mančesteru, Benfika totalno nemoćna (VIDEO)

11.04.2023

22:51

Odigrane su prve dve utakmice četvrtfinala elitnog takmičenja.

Mančester siti - Bajern

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali Bajern na svom terenu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

"Građani" su na Etihadu slavili rezultatom 3:0 (1:0).

Prvi gol na meču postigao je Rodri, koji se pogotkom u 27. minutu nominovao za nagradu "Ferenc Puškaš".

Siti je sve vreme bio ozbiljniji protivnik, Jan Zomer je loptu iz mreže ponovo morao da vadi u 70. minutu kada ga je matirao Bernardo Silva.

Na kraju, konačan rezultat je postavio Erling Haland u 76. minutu utakmice.

U istom terminu je Inter u Lisabonu nadigrao domaću Benfiku sa 2:0 (0:0).

Posle prvog poluvremena u kom su mreže mirovale, "neroazuri" su u 51. minutu poveli preko Nikola Barele.

Gol kojim je Inter došao do veoma povoljnog rezultata pred revanš na San Siru postigao je Romelu Lukaku iz penala u 82. minutu.

Preostale dve prve utakmice četvrtfinalnih dvomeča na programu su u sredu, kada će se sastati Real Madrid - Čelsi i Milan - Napoli.

Mančester siti - Bajern 3:0 (1:0)

/Rodri 27, B. Silva 70, Haland 76/

STADION: Etihad

SUDIJA: Hesus Hil Manzano (Španija)

MANČESTER SITI: Ederson - Akandži, Dijas, Ake - Stouns, Rodri - B. Silva, De Brujne (od 68. Alvarez), Gundogan, Griliš - Haland.

BAJERN: Zomer - Pavar, Upamekano, De Liht, Dejvis (od 80. Kanselo) - Gorecka, Kimih - Koman, Musijala (od 69. Mane), Sane - Gnabri (od 80. Miler).

Benfika - Inter 0:2 (0:0)

/Barela 51, Lukaku 82/

STADION: Luž

SUDIJA: Majkl Oliver (Engleska)

BENFIKA: Vlahodimos - Žilberto, Antonio Silva, Morato, Grimaldo - Čikinjo, Florentino (od 64. Florentino) - Žoao Mario, Rafa Silva, Aursnes - Ramos.

INTER: Onana - Darmijan, Ačerbi, Bastoni (od 90+1 De Fraj) - Damfris (od 86. D'Ambrozio), Barela, Brozović, Mkitarjan, Dimarko (od 63. Gosens) - Martinez (od 63. Korea), Džeko (od 63. Lukaku).

Tok mečeva

Drugo poluvreme

Kraj! Mančester siti i Inter su napravili veliki korak ka polufinalu.

87. minut - Jan Zomer! Čuva Švajcarac Bajern da ne pukne bruka! Rodri je šutirao glavom posle kornera, a golman nemačkog tima je loptu izvukao iz rašlji.

82. minut - GOOOOOOOOOOL! Inter vodi 2:0, pošto je sa bele tačke pogodio Romelu Lukaku.

81. minut - Penal za Inter! Posle reakcije iz VAR sobe, "neroazuri" su dobili jedanaesterac.

78. minut - Damfris je umalo duplirao prednost Intera, ali je Vlahodimos odličnom odbranom zaustavio pokušaj Holanđanina.

76. minut - GOOOOOOOOOL! Haland trese mrežu posle sjajne akcije, Siti vodi 3:0!

75. minut - Zomer čuva Bajern u igri u dvomeču. Sjajno je Švajcarac skinuo šut Alvareza.

70. minut - GOOOOOOOOOOOL! Mančester siti vodi 2:0! Upamekano upropaštava Bajern... Njegov kiks su ovog puta iskoristili "građani", pošto je Haland iz centaršuta u trepavicu pogodio Bernarda Silvu, a Portugalac je zatresao mrežu gostiju.

57. minut - Ake je uputio opasan šut, ali je Zomer dobro odbranio.

57. minut - Rafa Silva je bio u dobroj šansi da donese izjednačenje Benfiki, ali je izblokiran u poslednji čas.

51. minut - GOOOOOOOOOL! Inter vodi 1:0 u Lisabonu! Strelac je Nikolo Barela!

50. minut - Konfuzija u odbrani Bajerna. U jednom napadu su se izređale šanse za Siti koje su im poklonili Bavarci, ali nisu "građani" uspeli da zatresu mrežu.

49. minut - Liroj Sane je bio u odličnoj prilici, ali je Ederson izvanredno odbranio.

Utakmice su nastavljene, za sada nema izmena.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Mančester siti vodi protiv Bajerna 1:0, dok na meču Benfika - Inter nema golova.

45+2. minut - Dobar udarac Sanea sa distance, ali lopta je prošla nekoliko centimetara pored stative.

34. minut - Zomer čuva Bajern! Nogom je refleksno sprečio Gundogana da duplira prednost "građana".

27. minut - GOOOOOOOOOL! Mančester siti vodi 1:0! Evrogol Rodrija za TV špice.

26. minut - Musijala je izblokiran u poslednjem trenutku, inače bi Ederson bio na ogromnim mukama.

25. minut - Dosta sreće za Benfiku, jer je lopta posle šuta Ačerbija otišla tik iznad prečke.

22. minut - Haland se našao u dobroj poziciji. Šutirao je Norvežanin sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u Zomera.

16. minut - Prvu veliku šansu večeras imala je Benfika. Rafa Silva je promašio zicer. Tačnije, odbranio mu je Andre Onana.

10. minut - Bez uzbuđenja u Mančesteru i Lisabonu na početku mečeva.