Ćavi ponižen u meču za 5. mesto Svetskog klupskog prvenstva!

17.12.2019

16:55

Fudbaleri Esperanse pobedili su Al Sad rezultatom 6:2 i osvojili petu poziciju na Svetskom klupskom prvenstvu u Kataru.

RepublikaFoto: Tanjug
Esperansa - Al Sad

Šampion Afrike bio je nemilosrdan protiv domaćina u Dohi, a tome je doprinela i činjenica da je Al Sad od 24. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Hasana.

Duel je obeležio napadač Esperense Elhuni, strelac het-trika. Libijac je tresao mrežu rivala u šestom, 42. i 74. minutu.

Dobru partiju pružio je Badri, pogocima u 13. i iz penala u 25, dok je poslednji gol za goste dao Derbali u 87.

Za ekipu koji predvodi čuveni vezista Barselone Ćavi precizni su bili Buneđa u 32. i Al Hajdos u 49., obojica iz penala.

Finaliste takmičenja dobićemo posle polufinalnih duela Monterej - Liverpul i Flamengo - Al Hilal.