Filip kasno upalio, Rubljev rutinski uzeo prvi poen za Rusiju!

22.11.2019

10:43 >> 10:42

Dejvis kup reprezentacija Rusije uzela je prvi poen u četvrtfinalnom meču sa Srbijom, pošto je 22-godišnji Andrej Rubljov savladao Filipa Krajinovića 6:1, 6:2.

Krajinović je za sada imao dve pobede

Rus je u meč ušao mnogo agresivnije i presekao je 40. igrača sveta sa dva uvodna brejka, tako da je vrlo brzo uzeo prvi set.

Osvojio je i prvi gem na Krajinovićev servis u drugom setu, a srpski teniser je kasno ušao u ovaj meč i nije na vreme uspeo da se vrati u meč.

Naredni meč igraju Novak Đoković i Karem Hačanov.

II SET:

6:2 Atomski servisi Rubljova su možda i odlučili ovaj meč. Imao je dva dobra riterna Filip ovde, ali nije uspeo da dođe do prvog brejk.

5:2 Krajinović prvi put u meču uzima gem na svoj servis sa nulom protivnika. Deluje da je kasno "upalio".

5:1 Konačno dobar gem Krajinovića na servis protivnika. Uspeo je da se domogne dve brejk-lopte, ali je sjajnim servisom uspeo da izjednači Rubljov.

Sa tri asa zaredom i jednoim servis vinerom Rubljev brani svoj servis.

4:1. Nestvaran tenis igra 22-godišnji Rubljov danas. Neverovatno precizni i brzi udarci donose mu još jednu brejk-loptu. Ipak spasava to Krajinović i konačno osvaja prvi gem u drugom setu.

4:0 Fantastičan tenis mladog Rusa. Počistio je Filipa i u ovom gemu i na korak je od pobede.

3:0 I u ovom gemu Rubljov je došao do brejk lopte. Izašao je na mrežu Rus i izgleda da je ovaj meč gotov.

2:0 U ogromnom problemu je Filip, pošto je još jedan gem na svoj servis Rubljov uzeo vrlo rutinski.

1:0 Opet očajan start Krajinovića. Filip Krajinović nastavlja da pravi neiznuđene greške, a Rus to ne prašta i odmah pravi brejk.

I SET:

6:1. Napao je Krajinović na startu ovog gema, ali je Rubljov odbio napade preciznim i snažnim udarcima. Završava ubedljivo ovaj set Rus za samo 21 minut igre.

5:1 Konačno! Prvi gem osvojio je Krajinović u ovom setu, ali i ovde je njegov servis bio jako upitan. Nadamo se da polako diže nivo igre.

5:0 Prvi put je poveo na ovom meču naš teniser, ali Rubljov je preokrenuo 15:30 i za samo 16 minuta igre naš teniser je u situaciji da servira za ostanak u setu.

4:0 Opet agresivni Rubljov pritiska našeg tenisera i dolazi do dve brejk lopte. Izlazi na mrežu, koristi već prvu i deluje da je prvi set već u njegovim rukama.

3:0 Konačno poeni za Filipa! Potrajao je nešto duže ovaj gem, uzeo je tri poena Krajinović, ali Rus vodi 3:0.

2:0 Rus dobija prva tri poena na Filipov servis, a onda Krajinović šalje loptu u aut i poklanja brejk protivniku.

1:0 Rubljev vrlo sigurno bez izgubljenog poena dobija prvi gem na oivom meču i sigurno započinje duel.