EVROLIGA: Pešićev čas Zvezdi za Alimpijevićev rođendan

09.03.2018

19:52 >> 22:06

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su poraz u 25.kolu Evrolige od Barselone 88:54.

Ilustracija: Foto

Katalonci su tokom celog meča imali prednost koju su uspeli da održe do kraja.

Imali su crveno-beli pred kraj treće četvrtine seriju kojom su prišli na 13 razlike, međutim, kada je Barsa odbila taj napad, usledio je raspad sistema u srpskom timu. Zvezda je postigla svega pet poena u četvrtoj četvrtini.

Ročesti je ubacio 13 poena, a jedino je još Dobrić  bio dvocifren sa 10 poena.

Najefikasniji u Barseloni bili su Ribas sa 18 poena, Koponen i Tomić su ubacili 16, a Ertel 13 poena.

U narednom kolu ekipa Dušana Alimpijevića igra protiv Valensije dok četa Svetislava Pešića igra u gostima Olimpijakosu (15. marta).

Tok meča:

10. minut: Trojka Presija za kraj utakmice i konačan rezultat 88:54

8. minut: Džekson upisuje četvrti poen

7. minut: RIvas do Ertela i novi poeni Barse. Ertel pogađa novu trojku. Omić pogađa poene, prve iz igre posle osam minuta

6. minut: Asistencija Ribasa Tomić upisuje poene, posle promašene trojke Antića Hrvat poovično šutira sa slobodnjaka

4. minut: Dobrić polovičan sa penala. Ribas pogađa četvrtu trojku 100% za tri poena šutira na meču

3. minut: Koponen pogađa trojku čime prekida period bez poena na dve strane

1. minut: Poslednja četvrtina je počela

III četvrtina

10. minut: Feldin pogađa trojku za kraj četvrtine

9. minut: Ognjen Dobrić upisuje deveti poen na meču

8. minut: Rivas postiže trojku. Ročersti uzvraća istom merom. Tomić u narednom napadu upisuje nove poene

7. minut: Pero Antić ponovo precizan sa penala. A potom na njegovo mesto staje Davidovac

6. minut: Slobodna bacanja za Antića koja koristi

4. minuta: Dejan Davidovac upisuje prve poene na meču. Sedmi poen Dobrića

3. minut: Ovaj put Tomić je rešio da ne zakuca pa je samo položio loptu u obruč

1. minut: Moerman poenima otvara trću četvrtinu

II četvrtina

10. minut: Moerman za kraj četvrtine

9. minut: Koponen pogađa trojku posle nastavka meča. Rivas potom ubacuje još dva poena

8. minut: Ante Tomić je zakucavanjem, posle sjajne akcije domaćeg tima uspeo nekim čudom da slobi tablu

8. minut: Tomić oba puta precizan sa penala (šest njegovih poena). Rivas pogađa trojku posle napada Zvezde bez poena

7. minut: Tejlor Ročersti pogađa peti poen na meču. Ročersti potom pogađa novu trojku za Zvezdu, njegova druga na meču

6. minut: Tomić upisuje četvrti poen posle lepe akcije Barselone

5. minut: Dobrić pogađa trojku. Uzvraća Navaro, upisuje se i on u strelce. Nova "prodata" lopta Zvezde

4. minut: Šest izgubljenih lopti već ima Zvezda, Ertel upisuje poene, njegov šesti

3. minut: Dobrić zakucava. Trojka za Barselonu

2. minut: Orliola se upisuje u strelce, sedmi košarkaš Blaugrane sa poenima

1. minut: Druga četvrtina počinje Omića u poslednjoj sekundi napada. Koponen uzvraća

I četvrtina

10. minut: Omić ispravlja promašaj Feldina. Erdel upisuje prve poene. Na drugoj strani isto čini i Janković. Ertel pogađa dva slobodna bacanja na 0,4 do kraja prve četvrtine - 17:12 kraj prve deonice

7. minut: Huaver upisuje četvrti poen na meču

6. minut: Feldin je već uspeo da ukrade dve lopte. Zvezda je već ispunila bonus. Džekson pogađa

5. minut: Ročersti upisuje drugu trojku za beogradski tim

3. minut: Rivas i Feldin jedini strelci za sada na utakmici 5:5. Toimć donosi prvu prednost domaćinu

2. minut: Rivas uzvraća trojku

1. minut: Uz malo poteškoća meč je počeo poenima Feldina za tri poena

21 sat:  Startne postave