ATALANTA SE IŠČUPALA: Teška pobeda Italijana nad Jang Bojsom, Zenit razneo Molde

Autor: Republika

29.09.2021

19:20

U utakmicama 2. kola Lige šampiona odigranim od 18:45 pobede su izvojevali Atalanta i Zenit.

Pesina slavi gol protiv Jang Bojsa

Atalanta je u utakmici grupe F minimalnim rezultatom savladala Jang Bojs na svom terenu.

Domaćini su uprkos oslabljenom sastavu uspeli da nametnu svoju igru i da dođu do gola u 68. minutu, strelac je bio Mateo Pesina na asistenciju Duvana Sapate.

Atalanta sa četiri boda je trenutno prva, čeka se rezultat duela Mančester Junajted-Viljareal da se vidi da li će biti usamljena na vrhu.

Ruski prvak Zenit je ubedljivo savladao Malme sa 4:0 u Sankt Petersburgu.

Već u devetom minutu je tim za koji je nastupao Veljko Brimančević primio gol, precizan je bio Klaudinjo.

Vrhunac Zenita bio je u drugom poluvremenu, kada su postigli tri gola. Kuzjaev je duplirao prednost u 49. minutu. Da situacija bude još gora, Molde u 53. ostaje sa igračem manje jer Anel Amelhodžić dobija crveni karton zbog igranja rukom na mestu poslednjeg igrača odbrane.

Aleks Sutormin i Vendel su samo dokrajčili Norvežane.