LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo HEROJ Mančestera, prvak Evrope PAO u Torinu, BRODOLOM Barselone!

29.09.2021

21:05

U sredu od 21 čas na programu je bilo šest mečeva Lige šampiona.

Duel Ziješa (Čelsi) i Aleksa Sandra (Juventus)

Veče je obeležila apsolutna katastrofa Barselone, koja je poražena sa ubedljivih 3:0 od Benfike, na stadionu "Luš", a dvostruki strelac bio je Njunjez, uz gol Silve.

Bajern je prikazao još jednu dominantnu partiju, a na "Alijanc areni" ovoga puta je stradao Dinamo kijev - 5:0! Dva gola je da Levandovski, a mrežu Kijevljana pogađali su još i Gnabri, Sane i Čupo-Moting.

U velikom derbiju, aktuelni prvak Evrope, Čelsi, poražen je u Torinu od Juventusa rezultatom 1:0, a gol odluke dao je Kjeza na samom startu drugog poluvremena.

Na "Old Trafordu", Mančester junajted je pogotkom Kristijana Ronalda u petom minutu nadoknade vremena uspeo da savlada Viljareal sa 2:1. Špancima je prednost doneo Alkaser u 54, a poravnao je Teleš u 60. minutu meča.

Volfsburg je u Nemačkoj remizirao sa Seviljom (1:1), dok je Lil poražen od Salcburga u Austriji rezultatom 2:1.

Tok utakmica mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj utakmica!

90+5. minut - GOOOOL! Kristijano Ronaldo u dubokoj sudijskoj nadoknadi donosi veliku pobedu Mančester junajtedu protiv Viljareala!

87. minut - GOOOOL! Čupo-Moting pogađa gol Ukrajinaca, pukla "petarda" u Minhenu!

81. minut - GOOOOL! Njunjez je, drugim pogotkom Barselonu bacio "na konopce" - 3:0!

80. minut - Ulazimo u sam finiš utakmica, jedino je Bajern siguran što se tiče bodova, na ostalim terenima sledi drama u završnici!

75. minut - GOOOOL! Dinamo je u potpunom nokdaunu na "Alijanc areni", u listu strelaca se upisao i Liroj Sane - 4:0!

69. minut - GOOOOL! Silva je duplirao vođstvo Benfike protiv Barselone - 2:0!

68. minut - GOOOOL! Bajern je nastavio da "melje", treći gol protiv Dinamo Kijeva delo je Gnabrija - 3:0!

62. minut - GOOOOOL! Centarfor Lila Burak Jilmaz uspeo je da prepolovi zaostatak francuskog prvaka u Austriji - 1:2!

60. minut - GOOOOOL! Aleks Teleš ja sjajnim golom zatresao mrežu "žute podmornice", na asistenciju Bruna Fernandeša, vraća se Mančester (1:1).

54. minut - GOOOOL! Adejemi je, drugim golom, povisio na 2:0, Salcburg hita ka pobedi nad Lilom - 2:0!

53. minut - GOOOOL! Šok na "Old Trafordu"! Viljareal dolazi do zaslužene prednosti, strelac je bio Pako Alkaser - 0:1!

49. minut - GOOOOOL! Volfsburg je poveo protiv Sevilje golom Štefena - 1:0!

46. minut - GOOOOOL! Kjeza je ekspresno doveo Juventus u vođstvo, Čelsi gubi u Torinu!

Kraj prvih poluvremena

45. minut - Počinje nadoknada vremena, bez promene rezultata.

35. minut - Svega četiri gola na terenima širom Evrope, polako ulazimo u finiš prvih poluvremena.

31. minut - GOOOOOL! Salcburg vodi protiv Lila, strelac je Adejemi - 1:0!

27. minut - GOOOOL! Bajern je duplirao prednost protiv Kijevljana, a strelac je ponovo Robert Levandovski - 2:0!

25. minut - Bez golova u Torinu, gde se sastaju Juventus i aktuelni prvak Evrope Čelsi. Po jedna velika šansa na obe strane, pokušavali su Kjeza i Lukaku, ali mreže miruju.

20. minut - Samo dva pogotka na šest utakmica koje su počele od 21 čas. Viljareal je propustio nekoliko odličnih prilika da povede na "Old Trafordu", gde se na golu istakao sjajni golman Mančestera David De Hea.

12. minut - GOOOOOL! Robert Levandovski je postigao vodeći pogodak za Bajern protiv kijevskog Dinama, iz jedanaesterca - 1:0!

3. minut - GOOOOL! Njunjez je doveo Benfiku u vođstvo, Barselona gubi u Portugalu - 1:0!

1. minut - Počele su utakmice.

Počinju mečevi na šest terena širom Evrope

Derbi večerašnjeg programa igra se u Torinu, gde će Juventus ugostiti aktuelnog prvaka Evrope, ekipu Čelsija.

Zanimljivo će biti na "Old Trafordu", gde će se sastati Mančester junajted i Viljareal, a goleada se očekuje u Minhenu, na susretu Bajern - Viljareal.

"Posrnula" Barselona ide na noge Benfici, dok Salcburg dočekuje Lil, važećeg šampiona Francuske. Posle odličnog starta sezone, Volfzburg je vezao tri meča bez pobede u svim takmičenjima, a šansu da se vrati na pobednički kolosek ima protiv Sevilje, na domaćem terenu.

Liga šampiona, 2. kolo

Grupa E

Bajern - Dinamo Kijev 5:0 (2:0) /Levandovski 12, 27, Gnabri 68, Sane 75, Čupo-Moting 87/

Benfika - Barselona 3:0 (1:0) /Njunjez 3, 81, Silva 68/