Junajted primio gol, pa uništio Njukasl!

19:29

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su posle preokreta Njukasl sa 4:1.

Mejson Grinvud i Markus Rašford

Ekipa Ole Gunara Solskjera je odigrala jedan od boljih mečeva u sezoni, te je zasluženo stigla do važnog trijumfa.

Ipak, kako je počeo meč, niko nije mogao ni da nasluti ubedljiv trijumf Junajteda. Njukasl je poveo golom Longstafa u 17. minutu. Činilo se da će ovo biti još jedan težak dan za Solskjera i njegov tim, ali dogodilo se potpuno suprotno.

Junajted je do poluvremena potpuno razbio Njukasl i sa tri gola rešio pitanje pobednika. Prvi pogodak postigao je Entoni Marsijal, nakon što je golman Dubravka loše reagovao.

Na 2:1 povisio je golobradi Grinvud, a ponovo je udela u pogotku Junajteda imala odbrana gostiju, pre svega Fernandez koji je očajnim dodavanjem izgubio loptu ispred svog šesnaesterca. Do kraja poluvremena u strelce se upisao i Rašford. Van Bisaka je sjajno centrirao, a Rašford još bolje skočio i glavom savladao nemoćnog Dubravku.

Na startu drugog dela posle još jedne katastrofalne greške Njukasla konačan rezultat postigao je Marsijal.

Junajted će opet na teren u subotu kad gostuje Barnliju, dok će Njukasl istog dana dočekati Everton.

Mančester je ovim trijumfom skočio na sedmo mesto i sad ima samo četiri poena manje od Čelsija koji se trenutno nalazi na mestu koje vodi u LŠ. Sa druge strane Svrake su na visokoj 10. poziciji.