KAZNENA EKSPEDICIJA: Zaječarci zabeležili novu sedmicu - sada ni vrh tabele nije tako daleko! (FOTO GALERIJA)

28.09.2023

12:48

Sjajnu partiju pružili su Zaječarci na gostovanju u Podvisu.

Fudbaleri FSU Kraljevice u okviru 6. kola Zaječarske okružne lige zabeležili su novi ubedljivi trijumf.

Nakon pobede na svom terenu nad Rgotinom rezultatom 7:1, Zaječarci se i sa gostovanja u Podvisu vraćaju ne samo sa "tri boda u džepu", već i novim fantastičnim golgeterskim učinkom, s obzirom da su i u drugom uzastopnom prvenstvenom susretu sedam puta tresli mrežu domaćeg Pro-Rudara.

Pogotkom Jelenkovića iz daljine u 14. minutu gosti stižu do prednosti, ali domaćin samo tri minuta kasnije stiže do rezultatskog poravnanja i to sa bele tačke, a precizan izvođač jedanaesterca bio je kapiten Mihajlović.

Potpuni rezultatski preokret usledio je u 26. minutu kada je Savić nakon uigrane akcije matirao golmana Đokića,

Međutim, rezultatski deficit nije poremetio Zaječarce koji do odlaska na odmor čak tri puta tresu mrežu domaćeg sastava. Nov izjednačenje doneo je Brkić nakon asustencije Uroša Petrovića, da bi nakon toga na scenu stupio Jelenković koji sa dva nova pogotka stiže do het-trika. Prvo je do pogotka stigao na asistenciju Dušana Brkiča, da bi nakon sjajnog pasa Čikarića svom timu doneo dva gola prednosti uoči starta nastavka susreta.

Otpor domaćina potpuno je slomljen tokom drugog poluvremena. U 65. minutu, nakon kornera koji je izveo levi bek Pavlov najbolje se u šesnaestercu snašao odlični Brkić, a pet minuta kasnije mlađain Denić hladnokrvno šalje loptu u nebranjeni deo mreže domaćih nakon asistencije Bobana Đokića, golmana popularnih "vukova".

Zavesu na odličnu predstavu FSU Kraljevice spustio je novajlija Uroš Petrović fanstastičim udarcem sa preko 25 metara.