KEC U NIŠU: Tri gola, isto toliko crvenih kartona i cilj je ostvaren - RADNIČKI ostaje SUPERLIGAŠ!

Autor: Vladimir Vorih

04.06.2023

20:33

Pre samo četiri dana, prežaljni su od mnogih, ali...

Čudo se na "Čairu" ipak dogodilo. Fudbaleri Radničkog uspeli su da nadoknade rezultatski minus iz Inđije i ubedljivim trijumfom stignu do opstanka u društvu najboljih srpskih klubova.

Međutim, moglo je sve da bude i drugačije da je u 11. minutu fudbaler Inđije Toyo Tires, Radosavljević iskoristio kolosalnu priliku. "Meraklije" su kasnije bile znatno opasnije, iskoristile su svoje prilike i na kraju zasluženo ostaju članovi srpske Superlige.

Radnički (Niš) - Inđija Toyo Tires (Inđija) 3:0 (1:0)

/Škrbić 24`, Belaković 47`, S. Marjanović 62`(11.m)/

- Drugo poluvreme:

Kraj utakmice.

90+8. minut: Crveni karton za trenera Radničkog Vladimira Đorđevića zbog nesportskog ponašanja.

90+3. minut: Sjajna prilika za Stanojevića, ali je nakon udarca lopta otišla van okvira gola. Inđija propušta još jednu dobru priliku.

Igraće se devet minuta nadoknade vremena.

90. minut: Nova prilika za goste, ali je udarac Srbijanca izblokiran.

89. minut: Ajdar menja Pavlovića.

Kolosalna prilika za goste

86. minut: Velika prilika za Inđiju Toyo Tires, ali mreža Nišlija ostaje netaknuta.

83. minut: Trener Inđije Toyo Tires sve karte baca u napad. Ulaze Šuričković i Gajitović, a iz igre izlaze Kukolj i Nedeljković.

75. minut: Mićin i Cvetković u redovima Radničkog ulaze u igru. Izlaze Belaković i Saša Marjnović.

69. minut: Trostruka promena u redovima Inđije Toyo Tires.

62. minut: GOOOOOL: Petrov je nepropisno zaustavljen u šesnaestercu i nakon intervencije VAR sobe, jedanaesterac. Saša Marjanović je siguran "sa kreča" - 3:0.

VAR provera

55. minut: Sjajan udarac glavom Petrova, ali i još bolja intervencija golmana Inđije Toyo Tires. Promene rezultata nema.

51. minut: Žuti karton za Nedeljkovića (Inđija Toyo Tires).

51. minut: Žuti karton za Belakovića (Radnički Niš).

49. minut: Direktan crveni karton za Miljana Škrbića zbog udaranja protivničkog igrača.

47. minut: GOOOOOL: Trese se mreža Čupića. Nemanja Belaković glavom postiže pogodak nakon centaršuta Stojnoviča - 2:0.

46. minut: Već u prvom napadu ozbiljno prete nišlije, ali je golman Čupić dobro intervenisao.

Počinje odlučujućih 45 minuta meča.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

Igraće se još 120 sekundi u prvom poluvremenu.

43. minut: Drugi žuti karton za Milana Janjića. Inđija Toyo Tires ostaje sa igračem manje.

42. minut: Sjajan centaršut sa desnog krila i ponovo j Škrbić bio najviši u skoku, ali je lopta umesto u mreži završila na prečki.

41. minut: Prinudna izmena u redovima Nišlija. Maka Gaku ulazi u igru umesto Jamkama.

39. minut: Veliki hendikep za domaćina. Najagilniji u timu Nišlija, Kamerunac Jamkam očigledno će morati da napusti igru zbog povrede zadnje lože.

35. minut: Novi prodor Jamkama po desnom krilu, dobar centaršut, ali je udarac Belakovića golman gostiju bez većih problema zaustavio.

33. minut: Nova javna opomena. Zbog oštrog starta u sudijskoj beležnici se našao Lazar Pavlović

26. minut: Požuteo je i fudbaler Inđije Toyo Tires, Milan Janjić

24. minut: GOOOOOL: Radnički vodi. Lopta je pala u šesaesterac gostiju nakon centaršuta Jankama, a Škrbić je sjajno reagovao i loptu sproveo u mrežu Čupića - 1:0.

15. minut: Udarac Marjnovića sa 18 metara, ali lopta odlazi pored desne stative golmana Čupića.

11. minut: Velika prilika za Inđiju. Radosavljević se našao "oči u oči" sa golmanom Radničkog, ali je Rosić bravirozno intervenisao i sprečio goste da već sada reše pitanje ukupnog pobednika.

4. minut: Prvi žuti karton. Zbog preoštrog starta javnu opomenu dobio je defanzivac Radničkog, Boris Varga.

Utakmica je počela. Sa centra su krenuli fudbaleri niškog Radničkog.

Radnički (Niš): Rosić, Jamkam, Škrbić, Pejović, Belaković, Stojanović, St. Marjanović, Varga, Sa. Marjanović, Petrov, Pavlović. Trener: Vladimir Đorđević

Inđija Toyo Tires (Inđija): Čupić, Kukolj, Nedeljković, Desančić, Ćurić, Vuković, Janjić, Rađen, Mijilović, Stojanović, Radosavljević. Trener: Goran Dragoljić

- Uvod:

Fudbaleri niškog Radničkog prethodnog leta predstavljali su Srbiju u kvalifikacijama za Ligu konferencija, a nepunih 365 dana kasnije nalaze se pred ponorom drugoligaškog karavana.

Tokom prvog susreta ekipa Inđije Toyo Tires je pružila znatno bolju partiju i ostvarila ubedljiv trijumf rezultatom 3:1, a ekipi sa "Čaira" ostaje nada da nekolicina propuštenih sjajnih prilika u finišu meča, može predstavljati izlaz iz rezultatske krize koja bi klubu donela i opstanak u elitnom rangu srpskog klupskog fudbala.

Strelci za ekipu u zeleno-belojsportskoj opremi, tokom prvog baraž meča bili su Dragan Radosavljević u 7. i Slaviša Stojanović u 22. i 82. minutu, dok je strelac gola nade za Nišlije, bio Lazar Popović pet minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Ne računajući nedavno odigrani baraž susret, u poslednjih pet međusobnih duela Radnički je salvio tri puta, jedan meč je okončan bez pobednika, dok je Inđija jednom teren napustila uzdignuta čela. Gol koeficijent na navedenim susretima iznosi 5:2 u korist niškog sastava.