DERBI SREDINE TABELE BEZ POBEDNIKA: Garevina i Borac "podelili" po poluvreme, ali su mreže ostale netaknute!

24.04.2023

16:51

Odbrane su na ovom susretu odradile svoj posao.

U okviru 27. kola Druge rasinske okružne lige ekipa Garevine ugostila je sastav Borca iz Gornjeg Katuna, prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg domaćina rezultatom 2:1.

Sastav Garevine je u ovaj meč ušao sa sedme pozicije koju su držali sa 41 bodom pored svog imena, dok je Borac sa dva boda više bio na šestom mestu.

Derbi sredine tabele doneo nam je veliku borbu po celom terenu. Domaći tim je bez šest-sedam standardnih prvotimaca izašao na megdan jesenjem prvaku koji od starta proleća ne beleži najbolje partije.

Tokom prvih 45 minuta dosta dobru igru su pružili igrači Borca, ali je mreža golmana Milanovića ostala netaknuta.

Bilo je par izglednih prilika na polovini domaćina, ali bez promene rezultata.

Pauza je izgleda prijala domaćim igračima koji su u nastavku krenuli dosta bolje.

Trener gostiju je u prvih 20 minuta nastavka izvršio sve tri dostupne izmene, ali promene u igri i rezultatu nije bilo.

Derbi sredine tabele završen je bez golova, glavni sudija Miloš Milenković je pokazao dva žuta kartona na ovom susretu. Igor Mihajlović (Garevina) je upisan zbog nesportskog ponašanja, dok je Dejan Bogdanović (Borac) "požuteo" zbog bezobzirnog starta.

Garevina - Borac (Gornji Katun) 0:0

Garevina: Milanović, Tatić, Petković, Todorović, D. Savović, V. Savović, Karajović, Miodragović, Drulović, Mihajlović, Toskić

Borac: Ružić, Mišić, J. Kojić, Pantić, Todorović, Aksentijević (od 50' Janković), Petronijević, N. Kojić (od 60' Obradović), Bogdanović, Milenović, S. Kojić (od 65' Milojević)

U domaćem taboru istakao se treći golman Vitić, a jedan deo pohvala zaslužuje i cela odbrambena linija Garevine koja je odolevala napadima jesenjeg prvaka.

Ovom podelom bodova oba tima su ostala na pozicijama na kojima su bila i pre ovog susreta.

U sledećem kolu Borac dočekuje Mladost iz Donjeg Katuna, dok ekipa Garevine gostuje trenutnom lideru na tabeli, sastavu OFK Kopaonika 1931.