VINOGRADAR SIGURAN NA SVOM TERENU: Gol iz slobodnog udarca, kornera i "sa kreča" za nova tri boda tima iz Riljca! (VIDEO)

15.04.2023

00:02

Gol rezerviste Milanovića direktno iz kornera je posebno zanimljiv.

U okviru 25. kola Druge Rasinske okružne lige ekipa Vinogradara iz Riljca ugostila je sastav Donjeg Kopaonika iz Razbojne. Prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg domaćina rezultatom 4:2.

Domaćin susreta je u ovaj duel ušao sa 11. pozicije na tabeli, koju su držali sa dvadeset jednim osvojenim bodom, dok je ekipa Donjeg Kopaonika sa dva boda više bila na devetom mestu.

Po lepom vremenu, pred oko 150 gledalaca viđena je odlična utakmicu od čijeg su se starta bolje snašli domaći igrači.

Igrao se 14. minut kada je dosuđen kazneni udarac sa 11 metara u korist Vinogradara. Udarac Stevanovića je uspeo da odbrani golman Virijević, ali je na odbijenu loptu natrčao Nikola Jevtić i sproveo je u mrežu, 1:0.

Nastavili su domaći igrači sa ofanzivnom igrom, dok su gosti pokušavali brzim promenama poseda u par navrata da ugroze golmana Damnjanovića, ali se za sledeću promenu rezultata čekao 40. minut.

Pet minuta pred kraj susreta Aleksa Milićević duplira vođstvo domaćeg tima, 2:0. To je ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena u kojem nije bilo javnih opomena.

Na startu drugog dela izvršena je jedna promena. Živojin Virijević je svoje mesto na terenu ustupio Slobodanu Laziću.

Nešto "sporiji" ulazak domaćih igrača u drugo poluvreme koriste gosti i ubrzo dolaze do prvog gola na meču.

Igrao se 60. minut kada je Marko Spasić smanjio zaostatak svom tima na 2:1.

Odmah po primljenom golu sa klupe u redove domaćeg tima je ušao Ljubomir Milanović, dok je Danijel Milutinović napustio teren.

Rezervista Milanović je u 75. minutu sprečio neizvesnu završnicu utakmice. Direktno iz kornera udarac "džokera" sa klupe završio je u mreži Donjeg Kopaonika, 3:1.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata. U jednom jako dobrom meču, fer i korektnom viđena su četiri gola. Glavni sudija na meču, Dušan Lapčević je ostao "bez posla" kada je reč o upisivanju imena u kolone javnih opomena.

Vinogradar (Riljac) - Donji Kopaonik (Razbojna) 3:1 (2:0)

Vinogradar: Damnjanović, Milutinović (od 61' Milanović), Milić, Babović, Radovanović, Milićević, Radojević, Jovanović, Jevtić, Mihajlović, Stevanović

Donji Kopaonik: B. Virijević, Planiničić, Stošković, Spasić, Raičević, Ž. Virijević (od 70' Lazić), Radonić (od 46' Milojević), Vilimonović, M. Virijević, Radmanović, Jevtić

Ovim trijumfom Vinogradar je stigao do desetog mesta na tabeli, dok je Donji Kopaonik od ovog kola na 11. poziciji u ligi.

U sledećem kolu u Razbojnu gostuje Stari Trstenik, dok je sastav Vinogradara po rasporedu slobodan.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na Telegramu i Vajberu. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.