DETALJI KRVAVOG OBRAČUNA U CENTRU ZA SOCIJALNI RAD: Dovela dete da bude sa njenim bivšim suprugom, a on ubio nju (21) i ranio njenog brata (15)

Autor:

Hronika

12.04.2024

22:11

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Osumnjičenom određeno zadržavanje 48 sati.

DETALJI KRVAVOG OBRAČUNA U CENTRU ZA SOCIJALNI RAD: Dovela dete da bude sa njenim bivšim suprugom, a on ubio nju (21) i ranio njenog brata (15)

Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić

Prema navodima Tužilaštva u Uroševcu, osumnjičeni za ubistvo žene u Uroševcu je njen bivši suprug, V. A. (36). Osnovno tužilaštvo je saopštilo da je osumnjičeni priveden i da mu je određeno zadržavanje na 48 sati, uz najavu podnošenja zahteva za određivanje mere pritvora.

Kobni susret

Tragični događaj se odigrao ispred Centra za socijalni rad u Uroševcu, gde su se žrtva E.C. (21) i osumnjičeni sreli radi dogovora oko deteta. U incidentu je ranjen i njen brat D. C. (15), ali je policija potvrdila da njegov život nije u opasnosti.


Šta se tačno desilo?

Prema rečima direktorke Centra za socijalni rad u Uroševcu, Adeline Redžepi-Braha, tragedija se dogodila nakon što je žrtva dovela dete u centar radi viđanja sa ocem. Nakon što je proveo dva sata sa detetom, osumnjičeni se sreo sa svojom bivšom suprugom ispred zgrade Centra, nakon čega je došlo do svađe koja je kulminirala tragičnim ishodom - ubistvom žene i ranjavanjem njenog brata.


Reakcija nadležnih

Očekuje se da će Osnovno tužilaštvo u Uroševcu podneti zahtev za određivanje mere pritvora osumnjičenom. Na licu mesta su ekipe istražitelja i forenzičara koje će sprovesti istragu kako bi se utvrdile sve okolnosti ovog tragičnog događaja.

Šta raditi u slučaju pronalaska beživotnog tela?

Pronalaženje beživotnog tela može biti veoma emotivno i stresno iskustvo. Ako se nađete u takvoj situaciji, sledite ove korake:

Pozovite hitnu pomoć:

U većini zemalja, pozivanje hitne pomoći (broj 112 ili lokalni hitni broj) prvi je korak. Obavestite ih o situaciji i pratite njihove instrukcije.


Ne dirajte telo:

Ostanite smireni i ne pokušavajte dirati ili pomerati telo. Postoji mogućnost da su prisutne forenzičke ili medicinske činjenice koje bi mogle biti bitne za istražitelje.

Obavestite policiju:

Ako niste već obavestili policiju, učinite to odmah. Oni će pokrenuti istragu i preduzeti dalje korake prema potrebi.

Ostanite na mestu događaja:

Ako je to moguće, ostanite na mestu događaja dok ne stignu hitna pomoć i policija. Važno je da ne menjate ništa na mestu događaja kako biste sačuvali integritet scene.

Potražite podršku:

Pronalaženje beživotnog tela može biti traumatizirajuće iskustvo. Potražite podršku od prijatelja, porodice ili stručnjaka za mentalno zdravlje kako biste obradili svoja osećanja i reakcije.

Saradnja sa vlastima:

Saradnja sa vlastima i pridržavanje njihovih instrukcija ključni su u ovakvim situacijama. Ako imate informacije koje bi mogle pomoći u istrazi, podelite ih s odgovarajućim autoritetima.

Nemojte se libiti zatražiti pomoć ako vam je potrebna. Postoje organizacije i resursi koji pružaju podršku onima koji su svedoci ili se suočavaju s traumatičnim događajima.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading