MAKABI SRUŠIO "MANEKENE": Mirotić NE MOŽE sam!

31.10.2023

23:00

Loš start ekipe iz Milana.

Vejd Boldvin i Lorenco Braun

Košarkaši Makabija savladali su Olimpiju iz Milana rezultatom 98:90 u zaostalom meču druge runde Evrolige.

Nijedan tim nije uspeo da stvori značajniju rezliku u prvoj polovini uvodne deonice, ali je potom Armani serijom 12:2 na krilima Nikole Mirotića, došao do vođstva od sedam poena. Tu prednost je tim koji sa klupe predvodi Etore Mesina postepeno povećavao sve do šest minuta pred kraj prvog poluvremena, kada je Makabi prišao na minimalan zaostatak.

Nikola Mirotić

Izraelski predstavnik je čekao sve do drugog dela treće četvrtine ne bi li došao do preokreta, ali potom nije tu stečenu prednost više ispuštao. Velika neizvesnost vladala je sve do pet minuta pred kraj, kada se Makabi blistavom partijom u napadu odlepio i na kraju slavio rezultatom 98:90.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bilo je ovogodišnje pojačanje iz Valensije Džasijel Riveiro koji je postigao 21 poen, a pratio ga je Lorenco Braun sa 20 i čak 12 asistencija.

Kod poražene ekipe istakao se Nikola Mirotić sa 24 poena, 22 dodao je Šilds, a 18 Fojtman.

Makabi je sada na skoru 3-2, dok Milano ima samo jednu pobedu iz pet mečeva.