VELIKI KORAK KA OPSTANKU: Javor nije ljuljao na Čairu

12.04.2023

18:16

Važna pobeda Radničkog u borbi za goli život.

Fudbaleri Radničkog iz Niša ostvarili su važnu pobedu u borbi za opstanak u Superligi Srbije.

"Real sa Nišave" je na svom Čairu u okviru 30. kola Superlige Srbije pobedio Javor rezultatom 1:0 (1:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Miljan Škrbić, koji je u 11. minutu susreta naterao golmana Ivanjičana Strahinju Manojlovića da vadi loptu iz mreže.

Radnički je tokom celog meča bio za nijansu opasniji rival, pa se može reći da bodovi zasluženo ostaju u Nišu.

Inače, štoper Javora Boris Kopitović je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena dobio drugi žuti karton, što je veliki hendikep za tim iz Ivanjice, jer će Crnogorac propustiti prvo kolo plej-auta.

Ovom pobedom su Nišlije preskočile Javor na tabeli Superlige Srbije i napravile veliki korak ka opstanku u elitnom društvu.