PRŠTALO NA SVE STRANE: Tadić POCRVENEO u epskoj blamaži Ajaksa, Inter srušio Barsu, Liverpulu britanski derbi!

04.10.2022

18:10

Od 21 čas na odigrano je šest utakmica šestog kola Lige šampiona.

Sjajno veče u Ligi šampiona!

Fudbaleri Intera iz Milana u derbiju kola savladali su na svom terenu Barselonu sa 1:0, ali je sve ostalo u senci čudesne pobede Napolija u Amsterdamu. Napolitanci su zgazili holandskog velikana rezultatom 6:1.

U ostalim mečevima Klub Briž je savladao Atletiko sa 2:0, baš kao i Liverpul Rendžers, dok je istim rezultatom Porto bio bolji od Leverkuzena. U duelu Ajntrahta iz Frankfurta i Totenhema bilo je 0:0.

Inter je na som terenu stigao do veoma važne pobede protiv Barselone, pa će se ove dve ekipe najverovatnije boriti za drugo mesto u grupi, pošto je Bajern uverljivo na čelu tabele.

U prvom poluvremenu videli smo nekoliko zanimljivih detalja i jedan pogodak. Hakan Čalhanoglu je u završnici ovog dela igre pogodio za 1:0 i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat meča.

Barselona je u 70. minutu uspela da izjednači, ali je pogodak Pedrija poništen nakon što je konsultovan VAR i to zbog igranja rukom.

Gosti iz Katalonije bili su bolji rival u drugom delu, imali su nekoliko dobrih šansi, a u nadoknadi su tražil i penal, ali ga nisu dobili. Na kraju pobeda Nerozaura, pa dva večerašnja rivala imaju po šest bodova, tri manje od Bajerna, dok je na začelju Viktorija Plzen bez ijednog poena.

Fudbaleri Ajaksa doživeli su jednu od najvećih sramota u svojoj slavnoj istoriji, pošto ih je Napoli savladao sa 6:1.

Početak meča uopšte nije navodio da bi tako nešto moglo da se dogodi. Domaćin je u 9. minutu poveo pogotkom fantastičnog Mohameda Kudusa.

Ipak, to je bilo sve od Kopljanika ove večeri. Napoli je do poluvremena postigao tri gola i stekao veliku prednost. Strelci su redom bili Raspadori, Di Lorenco i Zjelinski.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku, dominacija lidera Serije A i još tri gola u mreži holandskog šampiona. Raspadori je svojim drugim golom povisio na 4:1, da bi Kviča Kvaračkelia pogodio za 5:1.

U 73. minutu Dušan Tadić, kapiten Srbije, dobio je crveni karton. Laktom je udario rivala i dobio drugi žuti, pa je morao ranije van igre. Do kraja meča ĐŠovani Simeone postavlja konačnih 6:1.

Napoli je prvi u grupi i ima maksimalnih devet bodova, dok je Ajaks na poziciji tri sa isto toliko bodova i čeka ga težak posao ukoliko želi u osminu finala Lige šampiona.

U drugom meču ove grupe Liverpul je rutinski savladao Rendžers u britanskom debiju.

Klopovim momcima za pobedu su bili dovoljni pogoci Trenta Aleksandera Arnolda u prvom i Mohameda Salaha sa bele tačke u drugom poluvremenu.

Klub Briž je stigao do treće pobede srušivši na svom stadionu Atletiko Madrid sa 2:0. Strelci su bili Sova i Jutgla, dok je za goste penal promašio Grizman. U istoj grupi identičnim rezultatom Porto je savladao Leverkuzen, pogocima Zaidua i Galena.

Belgijski šampion je prvi sa maksimalnih devet bodova, dok preostale tri ekipe imaju po tri boda.

Jedini meč bez golova bio je onaj u Frankfurtu između Ajntrahta i Totenhema. U ovoj grupi Sporting vodi sa šest poena ispred večerašnjih rivala, koji imaju četiri boda, dok je na začelju Marsej sa tri, pa nas čeka izuzetno zanimljiv rasplet ove grupe.

Tokove utakmica mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

II POLUVREME

ZAVRŠENI SU MEĆEVI ŠIROM STAROG KONTINENTA!

87. minut - GOOOOOL - Porto vodi sa 2:0. Galeno potvrđuje trijumf protiv Levera.

82. minut - GOOOOOL - Napoli uništava Ajaks, 6:1. Bruka Ajaksa, Simeone postiže novi gol za Napolitance.

76. minut - Grizman promašuje penal.

73. minut - CRVENI KARTON ZA TADIĆA. Zbog udaranja laktom dobio je drugi žuti karton.

70. minut - Porto vodi sa 1:0. Zaidu donosi prednost domaćinu.

67. minut - Pedri je izjednačio na 1:1, ali je posle konsultacije VAR-a on poništen zbog igranja rukom.

63. minut - GOOOOOL - Poniženje Ajaksa, 1:5. Čudesni Kvaračkelia donosi još ubedljiviju prednost Napoliju.

62. minut - GOOOOOL - Briž ima 2:0 protiv Atletika. Jutgla je prvo asistirao, a sada i sam zatresao mrežu Jana Oblaka.

54. minut - GOOOOOL - Liverpul podiže na 2:0. Salah je pogodio sa bele tačke.

47. minut - GOOOOOL - Raspad Ajaksa, 1:4. Drugi gol Raspadorija, domaćin na kolenima.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

I POLUVREME

Poluvremena širom Evrope.

45 +2. minut - GOOOOOL - Inter vodi sa 1:0. Hakan Čalhanoglu je doneo prednost Neroazurima protiv Barselone.

45. minut - GOOOOOL - Napoli gazi Ajaks, 3:1. Zijelinski je uvećao prednost gostiju iz Italije.

45. minut - Patrik Šik promašuje penal za Leverkuzen.

42. minut - Taremi je postigao gol, ali je poništen zbog ruke. Na Dragu 0:0, a u 1:1 u poništenim pogocima.

36. minut - GOOOOOL - Klub Briž vodi sa 1:0. Belgijski velikan je poveo protiv Atletika, strelac je Sova.

34. minut - GOOOOOL - Napoli preokreće na 2:1. Di LOrenco pogađa, Napoli vodi u Amsterdamu.

28. minut - Kejn i Son u kratkom razmaku propuštaju dve prilike za Totenhem. U Milanu Interu poništen gol, zbog ofsajda.

24. minut - Barselona je tražila penal protiv Intera, ali je VAR presudio da ga nema.

18. minut - GOOOOOL - Napoli je ekspresno izjednačio na 1:1. Raspadori je savladao Remka Pasvera.

16. minut - Leverkuzenu je VAR poništio vodeći gol protiv Porta.

10. minut - Barselona dominira posedom na meču u Milanu, ali golova nema i dalje.

9. minut - GOOOOOL - Ajaks je poveo sa 1:0. Kopljanici sjajno otvaraju meč protiv Napolija, strelac je Kudus.

8. minut - GOOOOOL - Liverpul vodi sa 1:0. Redis su poveli protiv Rendžersa, gl je postigao Trent-Aleksander Arnold.

5. minut - Mreže miruju širom Evrope.

1. minut - Krenuli su mečevi Lige šampiona.

UVOD

20:05 - Ovako je stanje na tabelama večerašnjih grupa.

Reprezentativna pauza je gotova, pa se samim tim vratila i Liga šampiona.

U sredu uveče na programu je nekoliko izuzetno zanimljivih mečeva, od kojih se posebno ističe derbi između Intera i Barselone u Milanu.

Izuzetno zanimljivo biće u grupi A gde se sastaju Ajaks i Napoli i Liverpul i Rendžers.

Totenhem će posle poraza u Lisabonu probati da se vrati na pobednički kolosek protiv Ajntrahta u Frankfurtu, dok će u grupi B Porto imati priliku da dođe do prvih bodova protiv Bajer Leverkusena, a Klub Briž da nastavi sa sjajnim partijama u meču sa Atletiko Madridom u Belgiji.

Tokove utakmica možete uživo pratiti na našem sajtu.