Liga nacija: Španci bolji od Čeha, poraz Portugalije!

12.06.2022

21:16

Fudbaleri Švajcarce savladali su Portugaliju minimalnim rezultatom u okviru četvrtog kola "A" divizije Lige nacija.

Gol odluke je postigao Haris Seferović već u prvom minutu igre. Sjajna akcija domaće ekipe, tečna igra i naposletku centaršut Vidmera za napadača Benfike bili su dovoljni da uzmu sva tri boda favorizovanom protivniku.

Sa druge strane Španija je kao domaćin pobedila Češku rezultatom 2:0 i tako nakon dva vezana remija, upisala dve pobede za prvo mesto na tabeli.

Španci su poveli u 24. minutu, Asensio je bio asistent, a strelac Karlos Soler. U 75. minutu, proradili su rezervisti koji su ušli sa klupe, Feran Tores je asistirao Sarabiji za nedostižnih 2:0.