VEČE ZA ZABORAV: Hrvatska NADIGRALA Srbiju, sada nam treba ČUDO!

18:47

Rukometaši Srbije doživeli su prvi poraz na EP u Mađarskoj i Slovačkoj.

Rukometaši Srbije

Srbija je u 2. kolu grupne faze izgubila od Hrvatske rezultatom 23:20.

Ovaj poraz znači da će "Orlovi" u poslednjem kolu morati da pobede Francusku, jednog od najvećih favorita turnira, kako bi prošli u narednu fazu takmičenja.

Sa druge strane, Hrvati su stigli do prvog trijumfa i u 3. kolu imaće lak posao protiv Ukrajine.

Naši momci su očajno otvorili meč, dobili su dva isključenja, a Hrvati su to iskoristili da povedu sa 3:0.

Ipak, Srbija se brzo trgla, pa je ubrzo golom Marsenića stigla do preokreta i vođštva od 7:6.

Usledila je rezultatska klackalica, sve dok u završnici prvog poluvremena "Orlovi" nisu napravili dve velike greške, što su Hrvati iskoristili da na odmor odu sa prednošću od 11:9.

Dobro smo otvorili drugo poluvreme i smanjili na 12:11. Ipak, ponovo smo krenuli da pravimo velike greške, a najveću je napravio Pešmalbek u kontra napadu za -1. Hrvati su nas kaznili i otišli na +3, a mi do kraja meča nismo uspeli da preokrenemo.

Cupara se kasno razbranio, ali na drugoj strani Šunjić je još bolji i tako su iskusni Hrvati umeli da privedu meč kraju i opstanu na ovom šampionatu.

Hrvatska je imala i velikih pet golova prednosti, ali su naši momci uspeli da sa dva gola ublaže poraz i poprave gol-razliku pred poslednje kolo.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

SRBIJA - HRVATSKA 20:23 (9:11)

II POLUVREME

30. minut - Novi cepelin Srbije i pogodak Kukića. Vanja Ilić postiže gol na kraju, pobeda Hrvatske. 23:20.

29. minut - Brz gol Orbovića. Čupić ponovo pogađa, to je to, Hrvatska će pobediti. Kontra-faul Srbije, Hrvati sa celog terena postižu gol, strelac je golman Šunjić. 18:23.

27. minut - Brani Cupara. Ne pogađa Vanja Ilić, ovo je bila jedna od poslednjih prilika da se vratimo u potpuni egal. Šesto gol Martinovića. 17:21.

25. minut - Peti gol Lučina. Sedmerac za Srbiju i isključenje za Čupića, imamo igrača više. Penal koristi Bogdan Radivojević. 17:20.

23. minut - Nova odbrana Cupare, a onda još jednom brani sjajni Cupara. Orbović prekida seriju Hrvatske. 16:19.

21. minut - Čupić je ostao sam na desnom krilu i pogodio. Tajm-aut Đerona. Još jedan loš napad Srbije, vremena za preokret sve manje i manje. 15:19.

19. minut - Promašaj Kukića. Milosavljević dobija dva minuta, imamo igrača manje ponovo. 15:18.

17. minut - Sjajni Kukić dodatno smanjuje prednost Hrvata. Lučin prekida mini-seriju Srbije. 15:18.

15. minut - Martinović drugo isključenje, Srbija ima igrača više. Prečka Đukića, nemamo ni sreće sada.Treći gol Lučina, maksimalnih +4 za rivale. Brzi centar i brzi gol Kukića na drugoj strani. 14:17.

13. minut - Martinović koristi sedmerac, Hrvati ponovo vode sa +3. Lepa akcija Kukića i Pešmalbeka i pogodak potonjeg. Neverovatno, Pešmalbek je ukrao loptu, a onda je dodao u ruke Hrvatima, koji preko Čupića stižu do gola. 13:16.

11. minut - Đukić koristi sedmerac. Srbija ima igrača manje, Radović je isključen. 12:14.

9. minut - Borzaš neprecizan. Brza akcija i pogodak Martinovića. Neprecizni Marsenić i Čupić. Novi promašaj Marsenića. Sjajna akcija i novi gol Hrvata, pogodio je Čupić. 11:14.

7. minut - Nova odbrana Cupare, sedma po redu. Očajan napad Srbije, srećom, istom merom uzvraćaju i Hrvati. 11:12.

5. minut - Drugi pogodak Borzaša. Sjajan skok-šut i pogodak Martinovića. Dva minuta za Lučina, drugo isključenje za Hrvata. Đukić se upisuje u listu strelaca. 11:12.

3. minut - Konta faul Srbije. Cupara brani udarac Martinovića. 9:11.

1. minut - Krenulo je drugo poluvreme. Greške na obe strane. 9:11.

I POLUVREME

30. minut - Nova greška i novi gol iz kontre Hrvata, ovog puta Cindrić pogađa. Kraj prvog poluvremena, Hrvatska vodi sa 11:9.

29. minut - Nezaustavljivi Cindrić postiže novi gol i poravnava rezultat u Segedinu. Velika greška i pogodak Hrvata iz kontre preko Lučina. 9:10.

27. minut - Kakva majstorija i prvi gol Lazara Kukića, ponovo vodimo. 9:8.

25. minut - Nova odbrana sjajnog Cupare. Nismo iskoristilu napad za vođštvo. 8:8.

23. minut - Borzaš nije pogodio, brani golman Hrvatske Pešić. Cindrić u kontri precizan za novo minimalno vođstvo komšija. Četvrti gol Radivojevića! 8:8.

21. minut - Cupara brani sedmerac Čupiću. Srbija se odbranila!

19. minut - Drugi gol Marsenića za prvo vođstvo Srbije. Jaganjac ekspresno izjednačava rezultat. 7:7.

17. minut - Veliki promašaj Cindrića. Lučin isključen, sedmerac za Srbiju. Radivojević koristi najstrožu kaznu, Srbija posle 0:0 prvi put ima nerešen rezultat. 6:6.

15. minut - Orbović sada pogađa, a Martinović dobija isključenje, opet imamo igrača više. Drugi gol Jaganjca. Sjajan pogodak Borzaša. 5:6.

13. minut - Lepo se snašao Martinović i uvećao prednost Hrvata. 3:5.

11. minut - Odbranili smo se. Prvo isključenje za Hrvate, na pauzu od dva minuta ide Jelinić. Drug gol Radivojevića! 3:4.

9. minut - Novi gol za Hrvatsku postiže Jaganjac. Pešić zaustavlja šut Orbovića, Srbija propustila lepu šansu. 2:4

7. minut - Lepa akcija i prvi gol za Srbiju delo je Marsenića. Preleeeepo, Radivojević koristi cepelin i smanjuje prednost rivala. 2:3.

5. minut - Greše naši momci. Opet Čupić, Hrvati ponovo koriste dva igrača više. Ponovo greši Srbija. Sada pogađa i Martinović. 0:3.

3. minut - Kapiten Srbije Marsenić dobija prvo isključenje. Neverovatno, sad je i Borzaš isključen. Čupić donosi prednost "Kaubojima". 0:1.

1. minut - Hrvati su imali prvi napad, ali je Cupara fantastično odbranio. 0:0.

Uvod

20:00 - Još jedan problem za Srbiju, pošto će zbog pozitivnog nalaza na kovid Petar Đorđić propustiti utakmicu.

19:45 - Veliko interesovanje vlada za ovaj meč, a dvorana u Segedinu je prema prvim najavama potpuno rasprodata