(VIDEO) Dabl-dabl majstorije BOGdana i Bjelice i nezaustavljivi Badi Hild srušili Boston!

17.11.2019

23:27

Košarkaši Sakramento Kingsa savladali su Boston Seltikse sa 100:99 u veoma neizvesnoj završnici na svom parketu.

Fenomenalni Bogdan Bogdanović

U Golden 1 centru gledali smo rezultatsku klackalicu tokom cele utakmice, a domaća ekipa je na poluvremenu imala četiri poena prednosti - 50:46.

Drugo poluvreme je donelo odličnu treću četvrtinu za Boston koji je na kraju iste vodio 75:71.

Poslednja četvrtina pripala je Kingsima i Bogdanu Bogdanoviću. Bivši košarkaš Partizana i Fenerbahčea je u presudnom delu utakmice upisao čak deset poena i time okrenuo prednost Seltiksa na stranu Sakramenta.

Odlučivala je neizvesna završnica, Boston je imao poslednji napad za pobedu preko Markusa Smarta, lopta je plesala po obruču, ali ipak nije upala u koš.

Na kraju srpski reprezentativci su imali dabl-dabl učinke - Bogdan Bogdanović dvanaest poena i deset asistencija, dok je Nemanja Bjelica upisao isti broj poena uz četrnaest skokova.

Ipak najefikasniji u redovima Sakramento Kingsa bio je Badi Hild sa 35 poena!

Na drugoj strani, dvocifreno je bilo šest igrača, ali najbolji je bio Braun sa 18 poena, Voker je stao na 15, dok je Danijel Tajs imao dabl-dabl učinak od četrnaest poena i deset skokova.

Tražio je i dobio novi ugovor, počeo je da ga opravdava!

Ovo je bila peta pobeda ekipe Luka Voltona iz dvanaest utakmica, a naredni protivnik je ekipa Finiks Sansa.