NAMEĆE SE BARAKU BAHARU: Zvezdin vunderkind još jednom pokazao i dokazao svoj raskošni talenat! (VIDEO)

12.11.2023

19:44

Zanimljiva fudbalska predstava okončana je podelom bodova, što ne zadovoljava apetite niti jdnog od rivala na terenu.

Jedan od zanimljivijih mečeva 16. runde Prve lige Srbije odigran je na terenu sa veštačkom travom stadiona "Rajko Mitić" gde je ekipa RFK Grafičara dočekala gornjomilanovački Metalac.

Očekivalo se da će domaćin na krilima prošlonedeljnog ubedljivog trijumfa nad užičkom GFK Slobodom (5:1) i u susretu sa sastavom iz Gornjeg Milanovca, kojem "gori pod nogama", stići do bodova kojima bi načinili važan korak ka sredini tabele.

Međutim, gosti već u 16. minutu stižu do rezultatske prednosti. Udarac Marka Milinkovića kratko je odbio golman Ivan Guteša, ali lopta stiže do Abela Abaha koji je smešta u mrežu.

Nakon primljenog pogotka domaćin preuzima inicijativu. Ređaju se prilike momaka u ljubičastoj sportskoj opremi, ali promene rezultata nije bilo sve do psolednjih trenutaka prvog poluvremena. Akciju "grafosa" okončao je udarcem sa ivice šesnaesterca Zvezdin vunderkind Jovan Šljivić, a lopta je okrznula prečku i završila u mreži Mateje Premovića.

U nastavku susreta i pored prilika na obe strane, promene rezultata nije bilo, tako da je susret okončan podelom bodova, što ne zadovoljava apetite niti jednog, niti drugog tima.

- Prva liga Srbije, 16. kolo:

RFK Grafičar (Beograd) - Metalac (Gornji Milanovac) 1:1 (1:1)

Strelci: J. Šljivić u 45. minutu za RFK Grafičar; A, Abah u 16. minutu za Metalac

Stadion: "Rajko Mitić", teren sa veštačkom travom

Gledalaca: 100

Sudija: Aleksandar Vukadinović

Žuti kartoni: B. Đukić, V. Radojević, A. Vukičević (RFK Grafičar); N. Žakula, S. Ilić, S. Milošević, N. Jovičić, B. Mijailović (Metalac).

RFK Grafičar (Beograd): Guteša, Matić, Šljivić (Mladenović), Babakar (Stojanović), Vasiljević, Ćurić, Jovanović (Vukičević), Injeka, Radojević, Ajdar, Maksimović (Mijatović).

Metalac (Gornji Milanovac): Premović, Jovičić, Bačkulja, Milinković (Savić), S. Milošević (Mina), Ilić (Marković), Abel (Arambašić), Bulatović, Maksimović (N. Milošević), Žakula, V. Mijailović.

Puleni trenera Marka Neđića narednog vikenda gostuju na Ubu ekipi Jedinstva, dok će Metalac na svom stadionu podno Rudnika dočekati lidera šampionata, OFK Beograd.