STRMOGLAVI PAD JE NASTAVLJEN: "Grafosi" nastavljaju sa rasprodajom bodova - OFK Vršac odneo ceo plen iz prestonice!

Autor: Vladimir Vorih

23.10.2023

12:01

Već dva i po meseca ne znaju za uspeh.

Fudbaleri beogradskog RFK Grafičara i nakon 11 meča u nizu ne znaju za uspeh. Poslednji put izabranici trenera Marka Neđića, uzdignutih ruku napustili su teren 11. avgusta kada su na terenu sa veštačkom travom stadiona "Rajko Mitić" savladali Jedinstvo sa Uba rezultatom 3:0.

I u okviru 13. prvenstvene runde, momci u ljubičastoj sportskoj opremi prepustili su bodova, a ovoga puta iz srpske prestonice kompletan plen odlazi put Vršca.

Pred oko 300 navijača domaćin u 13 minutu stiže do prednosti pogotkom Vladimira Petrovića koji je iskoristio nesmotrenost odbrane gostiju.

Činilo se u tom momentu da će "grafosi" trasirati sebi put ka željenom rezultatu, ali samop tri minuta kasnije Uroš Čejić milimetarski preciznim udarcem trese mrežu Ivana Guteše.

Nerešeni rezultat bio je aktuelan sve do poslednjih trenutaka meča kada je Đorđe Glavinić, nakon kornera Greka, glavom poslao loptu u mrežu domaćina.

Treba napomenuti da su gosti u samom finišu utakmice ostali sa igračem manje u polju, s obzirom da ne Darko Terzić zaradio drugu javnu opomenu, ali vremena za promenu rezultata nije bilo.

- Prva liga Srbije. 13. kolo:

RFK Grafičar (Beograd) - OFK Vršac (Vršac) 1:2 (1:1)

Strelci: V. Petrović u 13. minutu za RFK Grafičar; U. Čejić u 16. i Đ. Glavinić u 87. minutu za OFK Vršac

Stadion: Teren sa veštačkom travom stadiona "Rajko Mitić"

Gledalaca: 300

Sudija: Predrag Simić

Žuti kartoni: Vukičević (RFK Grafičar); Tomić, Terzić (OFK Vršac)

Crveni karton: D. Terzić (OFK Vršac)

RFK Grafičar (Beograd): Guteša, Matić, Marić, Šljivić (Mijatović), Petrović, Babakar (Ajdar), Vasiljević, Ćurić (Fratrović), Vukičević, Radojević, Maksimović.

OFK Vršac (Vršac): Andrijanić, Petrić, Zoćević, Milivojević (Grek), Todorović (Glavinić), Graonja (Blagojević), Sousa (Kumi), Čejić (Braunović), Dijuf, Tomić, Terzić.

U narednoj 14. rundi Prve lige Srbije RFK Grafičar gostuje u Šapcu ekipi Mačve, dok OFK Vršac na svom Gradskom stadionu dočekuju velikog favorita, ekipu OFK Beograda.