DERBI ISPUNIO OČEKIVANJA: Vatromet golova u fudbalskom spektaklu!

06.09.2023

10:26

Na kraju remi je i realan rezultat, nisu igrači oba tima zaslužili da odu poraženi sa terena.

U okviru drugog kola Međuopštinske lige Jadar ekipa Jelava ugostila je sastav Mladosti iz Donje Borine, oba tima su na otvaranju sezone upisala tri boda.

Derbi susret pred oko 100-tinak gledalaca opravdao je očekivanja, gosti su bolje ušli u meč, imali su posed i prilike da tokom prvih pola sata stignu do vođstva, ali iste nisu uspeli da iskoriste.

Pred sam odlazak na odmor Vagurić dosuđuje kazneni udarac sa 11 metara u korist Jelava, loptu "sa kreča" u mrežu golmana Kostadinovića smešta Miloš Nikolić, 1:0 za domaćina.

Na samom startu drugog dela meča viđena su dva brza gola, po jedan na obe strane. Gosti preko Stefana Jovića u 46. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina stižu do izjednačenja. Odmah po polasku sa centra, centaršut ispred gola Mladosti, glavom Nikolić vraća prednost Jelavu, 2:1.

Stadion Jelava

Nova uzbuđenja na meču viđena su od 62. do 67. minuta, kada su gosti režirali preokret. Prvo je Nikola Petrović direktno iz kornera doneo izjednačenje sastavu Mladosti, da bi Stevan Vladić par minuta kasnije sa bele tačke doveo u vođstvo tim iz Donje Borine.

Tri minuta nakon vođstva gostiju, direktan crveni karton zaradio je Dejan Petrović, domaći će u poslednjih 20 minuta susreta imati igrača više na terenu.

Rezervista Jovan Adakalić u 72. minutu nakon centaršuta Miloša Nikolića glavom smešta loptu u mrežu za ispostaviće se na kraju konačnih 3:3.

Jelav - Mladost (Donja Borina) 3:3 (1:0)

Jelav: Radić, Aleksić, M. Adakalić, Miletić, N. Jović (od 90' B. Jović), Jovanović, Nikolić, Radojčić, Đurđević, Bakić, Tešanović (od 64. J. Adakalić)

Mladost: Kostadinović, Ilić, Kojić, Vladić (od 77' Knežević), Bogdanović, Jović, Aleksić (od 61' Andrić), Spasenović, D. Petrović, Bjelica (od 76' Lazić), N. Petrović

U sledećem kolu Jelav gostuje ekipi Jadra u Gornjem Dobriću, dok sastav Mladosti dočekuje Studenac iz Gornje Koviljače.