UZ VELIKU BORBENOST I PODRŠKU NAVIJAČA DO PREOKRETA: Poveo je Tamiš u uvodnim minutima, ali se onda "javio" Ponjičan!

30.08.2023

16:47

Tim iz Belog Blata stigao do trijumfa posle golova u završnici susreta.

U okviru drugog kola A lige FS grada Zrenjanina sastav Mladosti iz Belog Blata ugostio je ekipu Tamiša iz Farkaždina.

U ovaj duel ekipe su ušle u različitom raspoloženju, domaćin je u prvom kolu pretrpeo poraz na gostovanju Gradnulici (3:1), dok je Tamiš pred svojim navijačima savladao Mladost iz Lukićeva rezultatom 5:1.

Na terenu u Belom Blatu odigrana je jako borbena i tvrda utakmica, sa dosta prekida i seckanja u igri. Nakon klasičnog ispitivanja snaga gosti  su u 15. minutu stigli do vođstva šreko Stevana Stefanova, 1:0 za Tamiš.

Rani gol je u nekoj meri poremetio postavku i igru domaćina, ali kako je vreme odmicalo, tako su se javljali i napadi pred golmanom Etvešom. Na semaforu je bio 43. minut kada je dosuđen kazneni udarac sa 11 metara u korist sastava Mladosti, koji je skrivio upravo čuvar mreže Tamiša.

Kolektiv Mladosti

Siguran relizator najstrožije kazne bio je Janko Ponjičan za 1:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu viđena je velika borba po čitavom terenu, oba trenera su izmenama pokušala da unesu promenu koja bi donela vođstvo, ali su 100-tinak gledalaca novi gol čekali sve do 85. minuta.

U gore pomenutom trenutku, Ponjičan je pogodio za potpuni preokret i prvo vođstvo domaćina, 2:1 za Mladost. Isti fudbaler je samo tri minuta kasnije pogodio po treći put na meču, overio je svoj het-trik i postavio je konačan rezultat na 3:1.

Mladost (Belo Blato) - Tamiš (Farkaždin) 3:1 (1:1)

Mladost: Tot, Nečov, Vrška (od 46' Hanjik), Ponjičan (od 88' Poljak), halas, Đurić, Stojić, Straka, Šofranko, Đorđević, Nedeljkov

Tamiš: Etveš, Lazin (od 70' Božović), Stanković, Rašić, Suvačarev, Stefanov (od 81' Lakičin), Bošković (od 70' Vesin), Ostojić, Golubović, Mijić, Bogdanović (od 50' Knežević)

Ovim rezultatom, oba tima posle uvodna dva kola novog prvenstva imaju po tri osvojena boda.

U sledećem kolu u Farkaždin gostuje Naftagas iz Boke, dok Mladost ide na noge ekipi OFK Klek.