ODLIČNA PARTIJA GOSTIJU: Moravac siguran na gostovanju u Konopnici!

24.08.2023

18:50

Domaćin bez pravih prilika pred golom rivala.

U okviru prvog kola Jablaničke okružne lige, žreb je spojio dve ekipe koje imaju status novajlija u okružnom rangu, Gradac iz Konopnice ugostio je sastav Moravca (Pečenjevce).

Od samog starta, pred oko 30-tak gledalaca gosti su "ukrali" loptu domaćinu, diktirali su tempo meča i stvarali su prilike na njihovoj polovini.

Domaći su pokušavali uglavnom preko prekida, ali promene rezultata tokom prvih 45 minuta nije bilo.

Teren u Konopnici

Na startu drugog poluvremena promena u sastavima nije bilo, gosti su pritisli još više domaćina i ubrzo su stigli do vođstva. Milan Denić je u 58. minutu pogodio za prednost svog tima, 1:0 za Moravac.

Odmah su se otvorili domaći, izvršene su i dve promene u njihovom sastavu, ali napadi igrača sastava iz Konopnice su bili jalovi, golman Ilić gotovo da nije imao ozbiljnijih intervencija u drugom poluvremenu.

Konačan rezultat meča postavljen je pred sam kraj istog, kada je Mladen Tasić duplirao prednost Moravca, 2:0.

Gradac (Konopnica) - Moravac (Pečenjevce) 0:2 (0:0)

Gradac: Stojanović, Todorović (od 67' Stojanović), Mitić, Dr. Đokić, Da. Đokić, Zdravković, Nešić, Mladenović, Stojiljković (od 63' Jovanović), Veličković (od 76' Stojanović), Kocić

Moravac: Ilić, Stevanović, Đorđević, Micaković, Milić, Denić (od 76' Stevanović), Kurtić, Tasić, Zdravković (od 89' Milenković), Stanković, Mitić

U sledećem kolu ekipa Moravca dočekuje Polet iz Stajkovca, dok sastav iz Konopnice ide na noge Lemindu 1953.