DEBITANT STIGAO DO ISTORIJSKOG TRIJUMFA: Domaćin srušio Crvenu zvezdu i najavio uspešnu sezonu!

Autor: Vladimir Vorih

23.08.2023

13:41

(Ne)očekivani ishod duela u Kaluđerici.

Fudbaleri Kaluđerice 1969 prethodne sezone u okviru Prve beogradske lige - "grupa C" stigli su do šampionskog pehara sa čak 109 postignutih pogodaka u 24 prvenstvena duela, čime su izborili i plasman u viši rang takmičenja, Beogradsku zonu.

Na startu, po njih istorijske takmičarske godine, crveno-crno-beli su poraženi od Umke minimalnim rezultatom 0:1, da bi već u drugoj rundi stigli do istorijskog trijumfa savladavši Crvenu zvezdu iz Malog Mokrog Luga, takođe minimalnim rezultatom 1:0.

Ovakav ishod komšijskog derbija možda se nije mogao očekivati, s obzirom da su crveno-beli na startu nove sezone do vrha napunili mrežu mirijevskog Balkana savladavši ih sa ubedljivih 6:1.

Ovoga puta, Kaluđerica 1969 uspela je pogotkom rezerviste Nikole Mastilovića u 60. minutu da stigne do vredna, istorijska tri boda u četvrtom rangu srpskog klupskog fudbala, a treba napomenuti da je strelac jedinog pogotka, u igru ušao samo devet minuta pre ostvarenja za klupske anale.

Na stadionu u Kaluđerici je ostvarena istorijska pobeda

- Beogradska zona, 2. kolo:

Kaluđerica 1969 (Kaluđerica) - Crvena zvezda (Mali Mokri Lug) 1:0 (0;0)

Strelac: N. Mastilović u 60. minutu

Stadion: FK Kaluđerica

Sudija: Danijel Krstić (Beograd)

Žuti kartoni: A. Urošević, S. Maksimović (Kaluđerica 1969); B. Zeničanin (Crvena zvezda MML)

Kalušerica 1969 (Kaluđerica): Medić, Đukić, Maksimović, Tmušić, Draganović, Janković, Čupić (Petković), Filipović (Deljanin), Urošević (Mastilović), Narančić (Đerić), Grujović.

Crvena zvezda (Mali Mokri Lug): Manojlović, Popović, Zeničanin, Miladinović, Stojanović (Đurić), Teofilović, Mitić, Filipović, Vidović (Bogdanović), Mutavdžić (Nikolić), Stojčev.

Predstojećeg vikenda na programu su i mečevi treće runde zonskog ranga takmičenja u prestonici tokom kojeg će Kaluđerica 1969 gostovati Komgrapu, dok Crvena zvezda u Malom Mokrom Lugu dočekuje BSK 1926 iz Baćevca.