ŠTA JE SVE NA SPISKU IMOVINE RODITELJA DEČAKA UBICE?! Evo koliko stanova zapravo imaju - jednu stvar će zasigurno morati da URADE!

Autor:

Hronika

27.06.2023

21:24

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Iako su se pojavile informacije da je majka dečaka posećivala notare u pokušaju da prenese imovinu na nekog drugog, te tvrdnje nisu potvrđene kao tačne.

ŠTA JE SVE NA SPISKU IMOVINE RODITELJA DEČAKA UBICE?! Evo koliko stanova zapravo imaju - jednu stvar će zasigurno morati da URADE!

Foto: Privatna arhiva, YouTube/Printscreen

Pucnjava u Lukavcu po uzoru na Kostu Kecmanovića

U odnosu na roditelje K. K., koji je osumnjičen da je u pucao u Osnovnoj Školi "Vladislav Ribnikar", donesena je odluka o privremenoj meri privremenih mera obezbeđenja imovinskopravnih zahteva. Tu meru zatražile su porodice oštećenih, a, kako kažu iz Višeg suda u Beogradu, sam sud nije vršio popis imovine.

- Otac je okrivljeni u postupku i po predlogu oštećenih porodica donete su privremene mere obezbeđenja imovinsko-pravnih zahteva. U pitanju je stan, vozilo i deo poslovnog prostora. Ta mera odnosi se na to da imovina ne može da bude prodata, niti da se stavi pod hipoteku, ali može normalno da se koristi. Nije bilo nikakve zaplene imovine, niti je sud popisivao imovinu - objašnjavaju za Telegraf.rs iz višeg suda u Beogradu.

Kako ističu, zahtev za izricanje mere podneli su oštećeni S. S. Č., B. A., M. M., I. B., N. K., D. D., B. A., A. A i R. V. J. i to u krivičnom postupku.

Kada je u pitanju majka dečaka, koja ima tri stana, zahtev je podnela jedna porodica.

- Mera je u odnosu na majku donesena u parničnom postupku zbog nematerijalne štete zbog smrti bliskog lica. Jedna porodica podnela je predlog za privremenu meru, a uslov je da se ona podnese pre parnične tužbe. U oba slučaja, oštećeni roditelji su u katastru pogledali spisak imovine na koji su se pozvali. Sud je samo utvrdio da majka ima nekretnine nakon što su roditelji dece dostavili takav spisak. Porodici je naloženo da u roku od 30 dana pokrene parnični postupak. Ukoliko to ne urade, mera prestaje da važi - dodaju iz Višeg suda.

Dakle, majka nekretnine može da koristi dok je mera na snazi, ali imovinu ne može da proda, niti da je stavi pod hipoteku. Takvim merama pribegava se kako oni na koje su mere usmerene ne bi rasprodali imovinu jer u tom slučaju, nakon eventualne presude, šteta ne bi imala odakle da se naplati. Ukoliko okrivljeni bude oslobođen optužbi i mera obezbeđenja imovinsko-pravnih zahteva prestaje da važi.

- Mera obezbeđenja imovinsko-pravnog zahteva je u sudstvu vrlo česta, kako u krvičnom, tako i u parničnom postupku, s tim što sada, zbog prirode slučaja ima medijsku pažnju - ističu iz suda.

Iako su se pojavile informacije da je majka dečaka posećivala notare u pokušaju da prenese imovinu na nekog drugog, te tvrdnje nisu potvrđene kao tačne.

BONUS VIDEO 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading