Direktor NAT postao član Izvršnog odbora CEENQA – istorijski uspeh za Srbiju u visokom obrazovanju!
NAT nastavlja da osigurava najviše standarde kvaliteta i predstavlja Srbiju sa ponosom na međunarodnoj sceni.
Foto: Promo
Nacionalno telo za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) sa ponosom obaveštava javnost da je direktor NAT, prof. dr Nebojša Zdravković, zvanično 10.06.2026. godine postao član Izvršnog odbora CEENQA – vodeće regionalne mreže za osiguranje kvaliteta u visokoškolskim institucijama. Ovo je prvi put u istoriji da predstavnik Srbije dobija ovako prestižnu poziciju u jednoj od najvažnijih evropskih organizacija u ovoj oblasti.
Foto: Promo

Šta je CEENQA?

Foto: Promo
Značaj ovog uspeha

Foto: Promo
Poslednja skupština CEENQA, održana 10. juna 2026. godine u Splitu, donela je niz važnih organizacionih odluka, uključujući popunu pet pozicija u Izvršnom odboru. Među novim članovima je i naš direktor, što predstavlja istorijski trenutak za Srbiju i velike mogućnosti za promociju nacionalnih standarda kvaliteta na međunarodnom nivou.
CEENQA je u svom saopštenju pozdravila nove članove Izvršnog odbora i izrazila optimizam u pogledu budućih koraka organizacije. U tom kontekstu, članstvo prof. dr Nebojše Zdravkovića značajno doprinosi vidljivosti Srbije u evropskim inicijativama i jačanju uloge naše zemlje u osiguranju kvaliteta visokog obrazovanja.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)