ALKARAZ SE PROVUKAO: Španac kroz iglene uši do polufinala Sinsinatija!

Karlos slavio u četvrtfinalu posle preokreta.

Karlos Alkaraz

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale mastersa u Sinsinatiju.

Najbolji igrač sveta, bar po ATP listi, je u polufinalu posle preokreta savladao Australijanca Maksa Pursela.

Španac je do pobede došao posle dva sata i 11 minuta igre, a rezultat je bio 2:1 (4:6, 6:3, 6:4).

U prvom setu je viđen samo jedan brejk, a napravio ga je Pursel u sedmom gemu. Zahvaljujući tome, australijski teniser je došao do prednosti.

Međutim, već na startu drugog seta je Alkaraz sasekao krila svom protivniku, pošto mu je oduzeo servis u drugom gemu i ubrzo je poveo 3:0. Tu prednost brejka je Karlos čuvao do samog kraja, pa je na taj način poravnao rezultat i odveo meč u treći set.

Odlučujući set je počeo kao iz snova za Alkaraza, brejkom, koji je već u narednom gemu potvrđen. U tim trenucima je Pursel bio na konopcima, pošto je gubio 0:2 i 0:40 u trećem gemu. Ipak, uspeo je da se izvuče iz te situacije, a potom i da napravi brejk u narednom gemu i da izjednači na 2:2.

Od tog momenta su obojica čuvala svoj servis, sve do devetog gema, kada je prvi reket sveta bez izgubljenog poena napravio brejk. U narednom gemu se Alkaraz susreo sa brejk loptom koju je spasao, a zatim je uspešno priveo meč kraju i došao na korak od finala.

Alkaraz će u polufinalu igrati protiv Huberta Hurkača, koji je takođe izbacio jednog Australijanca, Alekseja Popirina.