PRVAK EVROPE JE PREJAK: Real Madrid ubedljiv protiv Zvezde Meridianbet u Areni!

19.12.2023

18:12

Meč 15. kola Evrolige okončan je rezultatom 72:58 za goste.

Pred košarkašima Crvene zvezde bio je težak zadatak da sruše prvaka Evrope. Nisu uspeli iako su imali sjajnu podršku s tribina beogradske Štark arene. Okršaj 15. kola Evrolige završen je rezultatom - 72:58 za goste. "Kraljevići" su nakon dobrog Zvezdinog starta utakmice zaigrali znatno bolje u drugoj i trećoj četvrtini i prelomili utakmicu u svoju korist. Završnicu meča obeležila je loša igra na obe strane, a u junaka utakmice izrastao je Mario Hezonja koji je dobio zvižduke domaćih navijača. Postigao je 17 poena i imao deset skokova, dok je kod crveno-belih Mitrović upisao 14.
Budući da je na programu duplo kolo elitnog takmičenja, crveno-beli već u četvrtak igraju protiv Makabija, koji domaće utakmice igra u Beogradu.

KRAJ

10. minut: Utakmica je završena rezultatom 72:55

8. minut: Ogromnih je plus 19 za goste.

7. minut: "Kraljevići" nastavljaju da zatrpavaju koš domaćih. Bolomboj postiže poene.

5. minut: Potom je i Hezonja bio precizan.

3. minut: Nakon nekoliko promašaja za goste pogađa Abalde za tri.

2. minut: Nedovićevo lepo polaganje bili su jedini koševi u završnih 10 minuta.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

10. minut: Nastavila se loša igra Zvezde u napadu. Ali Mitrović je na asistenciju Teodosića postavio konačnih 61:45 nakon 30 minuta.

9. minut: Hezonja daje novu trojku za ogromnih 61:43.

8. minut: Real uzvraća sa šest poena i ubedljivo vodi.

7. minut: Mitrović razbija monotoniju na parketu, pogađa bacanja.

6. minut: Loša košarka u ovim trenucima. Nema poena. Sudije puštaju kontakt.

4. minut: Real postiže poene preko Muse i Hezonje nako tehničke greške dosuđene Hangi.

3. minut: Serija domaćih 5:0, ali ne koriste priliku da dodatno umanja zaostatak.

2. minut: Evo nade! Lazićeva trojka. Zvezda promašuje dva otvorena šuta za tri. Šteta, nema koševa.

1. minut: Počelo je drugo poluvreme. Četiri poena na startu postižu gosti.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10. minut: Hezonja na jednoj, odnosno Teodosić na drugoj strani postižu poslednje poene u prvom poluvremenu meča u Areni.

9. minut: Stao je šut košarkaše Zvezde.

7. minut: Svaku grešku Madriđani kažnjavaju. Rodrigez pogađa trojku, a Teodosić uzvraća na drugoj strani. Ali, Zvezda gubi sa deset razlike.

6. minut: Razigrao se Poarije pošto je ubacio 10 poena, a pogodio je i Ljulj, pa je plus sedam za goste koji su brojali do 15 u prvih pet minuta druge četvrtine.

5. minut: Istrpeo je trener Sferopulos Simonovića, koji postiže poene.

4. minut: Marko Simonović je vezao nekoliko grešaka. To kažnjavaju Poarije i Hezonja trojkom.

3. minut: Iskusni plejmejker siguran je i sa penala i donosi novo izjednačenje.

2. minut: Centar Reala je raspoložen za igru, kao i popularni Teo na drugoj strani.

1. minut: Poarije vezuje četiri poena, a potom i Teodosić.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut: Tobi postiže prve poene, a Tavares uzvraća na drugoj strani. Mitrovićevi s penala poeni su poslednji u prvoj deonici.

8. minut: Serija "kraljevića" koji su prešli u vođstvo.

7. minut: Nedović siguran sa slobodnih bacanja. Potom su usledila dva loša napada, što kažnjava Ljulj.

6. minut: Gosti su bili sigurni sa bacanja i smanjuju. Hezonja ulazi u igru i dobija zvižduke navijača crveno-belih. Endijaj je raspucan. Došao je osmog poena pogodivši novu trojku.

5. minut: Druga trojka gostiju. Kamapco je strelac. A onda Hanga! Stiže odgovor! Sjajan početak Zvezde. Mateo traži tajm-aut.

4. minut: Hanga je već na pet poena. Realu ne igre baš najbolje u napadu, dok sa druge strane Mitrović uvećava na plus osam.

3. minut: Mitrović uvećava na 7:0. Endiaj uzvraća trojkom.

2. minut: Prve poene na meču postiže Lazić polaganjem. Potom i Hanga pogađa za tri. Dobar početak domaćih.

1. minut: Utakmica u beogradskoj Areni je počela.

TOK MEČA:

PRED UTAKMICU

Pokloni Kampacu

Domaći su bivšem igraju Kampacu uručili prigodne poklone.

Crvena zvezda Meridianbet biće oslabljena protiv prvaka Evrope, pošto neće igrati skupo plaćeni Šabaz Nejpir.

Veliko je interesovanje navijača, hala će biti ispunjena do poslednjeg mesta.

Mitrović i Kampaco pokazali u koliko su dobrim odnosima.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet od 19.00 časova u Štark areni dočekuju ekipu Real Madrida u okviru 15. kola Evrolige.

Košarkaši Zvezde Meridianbet nalaze se na 14. mestu Evrolige sa skorom 5-8.

Real Madrid je sa druge strane lider takmičenja, a ostvarili su 13 pobeda uz samo jedan poraz.

Janis Sferopulos

-Dolazi nam evroligaški šampion, tim koji je već dokazao da je prvi favorit za Fajnal for i sa naše strane moramo da budemo spremni i da se hrabro borimo. Navijači su važan deo naše igre, svi smo zajedno u ovome, naporno radimo da popravimo svoj skor u Evroligi i da budemo prvi u regionalnoj ligi. Hoćemo da budemo što bolji mogući uz njihovu podršku. Želimo da dođu i da nam pomognu, da budu naš šesti igrač na terenu - rekao je trener Crvene zvezde Meridianbet

Ćus Mateo

-  Imamo problema sa igranjem mnogo utakmica, ali radujemo se još jednoj evroligaškoj utakmici. Igramo protiv ekipe koja postaje veoma jaka kod kuće. Oni su pobedili u pet od sedam utakmica koje su tamo odigrali, a mi ćemo morati da odigramo inteligentnu i strpljivu utakmicu da bismo pobedili na terenu koji nije nimalo lak - rekao je trener Real Madrida