MOĆNA BARSA SE PROVUKLA! Hrabra Zvezda Meridianbet posle VELIKE DRAME izgubila u Blaugrani! (VIDEO)

10.11.2023

22:38

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su od Barselone u sedmom kolu Evrolige rezultatom 86:81 (21:18, 26:25, 18:19, 21:19)

Kakva drama u Blaugrani! Nisu uspeli izabranici Janisa Sferopulosa da prekinu crni niz u duelima s katalonskim gigantom, od koga su pretrpeli 11. uzastopni poraz, a ukupno peti ove sezone u najelitnijem evropskom takmičenju, pa su sada na skoru 2-5.

Posle očajnog starta, Crvena zvezda Meridianbet se u nastavku probudila i vodila bespoštednu borbu do poslednje deonice, kada je greškama u fazi napada ostala bez trijumfa u Španiji.

Vodila je konstantno Barsa dvocifrenom prednošću, da bi u poslednjeoj deonici situacija se naglo promenila i ušlo se u dramatičnu završnicu koja je na kraju pripala domaćinu.

Ulaskom Miloša Teodosića u prvoj četvrtini, krenula je i igra srpskog prvaka. “Nevidljive” lopte koje je Teo delio saigračima, doprinele su da Beograđani posle minusa od 15:6, serijom 0:6 uhvate u potpunosti priključak i na prvu malu pauzu odu s podnošljivim zaostatkom (21:18).

Nije služio šut za tri igrače Crvene zvezde Meridianbet. Dovoljno je reći da je nakon 10 promašenih šuteva, prvu trojku pogodio “jubilarac” Nemanja Nedović u 17. minutu, koji je odigrao 200. meč za klub u kome je ponikao.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET 86:81 (21:18, 26:25, 18:19, 21:19)

DVORANA: Blaugrana. SUDIJE: Damir Javor, Karmelo Paterniko, Robert Viklicki.

BARSELONA: Da Silva 4, Veseli 14, Brizuela, Kalinić 7, Satoranski 10, Ernangomez 18, Laprovitola 4, Abrines 1, Parker 20, Nađi, Jokubaitis 8, Para.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET: Lazarević, Teodosić 13, Davidovac 12, Mitrović 22, Nejpir 2, Tobi 6, Bolomboj 4, Ilić 2, Nedović 11, Gidraitis 9, Kuzmić, Dos Santos.

Odlepila se Barsa u drugom kvartalu, pogađajući sa svih strana, Katalonci su preko raspoloženog Vilija Ernangomeza u 14. minutu otišli na maksimalnih 16 koševa prednosti (39:23).

Ni tada nije klonula Zvezda Meridianbet. Na krilima Luke Mitrovića koji je držao crveno-bele u igri, postepeno je smanjivala minus, da bi sa dve uzastopne trojke, preko Miloša Teodosića, a potom i Nemanje Nedovića neposredno pre zvuka sirene, na poluvremenu spustili deficit na samo četiri koša razlike (47:43).

Pojačala je ritam Barselona u trećoj četvrtini i ekspresno stigla do nove dvocifrene prednosti (61:51), da bi potom crveno-beli uzvratili preko maestralnog Rokasa Gidraitisa koji je serijom od sedam vezanih poena doprineo da Zvezda Meridianbet u poslednju deonicu uđe samo s tri koša manje (65:62).

Usledila je potpuna drama i izjednačenje poenima Mitrovića 2+1 u pretposlednjem minutu (78:78), ali je potom Sferopulos dobio tehničku, koje su kaznili igrači Barse i preko Veselog, a potom i košem Veselog s penala zbog greške trenera Zvezde Meridianbet otišli na 81:78 na nešto više od minute pre kraja.

Posle toga je Teodosić izgubio bespotrebno loptu, a Parker dvojkom iz ćoška rešio sve dileme 83:78. Iako je Miloš pogodio trojku u narednom napadu za 83:81, usledila je tehnička greška za Zvezdu Meridianbet posle koje je Abrines s “penala” pogodio jednom za 84:81, da bi Jan Veseli potvrdio trijumf s dva nova pogođena slobodna bacanja.

Barselonu je do pobede vodio Džabari Parker koji je dao 20 poena, ispratio ga je Vili Ernangomez s dva koša manje, dok je bivši igrač Partizana Jan Veseli dodao 14 koševa, dvocifreen je bio i Tomaš Satoranski s 10 poena.

Ni 22 koša fenomenalnog Luke Mitrovića nisu bila dovoljna Zvezdi Meridianbet. Blistao je centar Beograđana, kome su uz rame bili Teodosić s 13, Davidovac sa 12 i Nemanja Nedović koji je ubacio 11 koševa.

Sledi duplo kolo Evrolige naredne nedelje, a Crvena zvezda Meridianbet najpre dočekuje Fenerbahče 14. novembra (20.45), dok dva dana kasnije gostuje Olimpijakosu u Pireju (20.15).

TOK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice: Barselona je pobedila 86:81.

40. minut - Veseli siguran sa slobodnih bacanja 86:81. Tajm-aut Sferopulos.

40. minut - Trojka Miloša Teodosića 83:81, a Abrines koristi bacanje posle tehničke za Zvezdu Meridianbet.

40. minut - Teodosić je izgubio loptu, a Parker poentirao 83:78.

39. minut - Tehnička za trenera Beograđana Janisa Sferopulosa, Jan Veseli je pogodio jedno od dva bacanja posle greške za stratega crveno-belih 81:78.

39. minut - Jan Veseli je fauliran, ali je na nesreću Zvezde Meridianbet fauliran 80:78.

39. minut - Lukaaaaaaaaaaaaaa Mitroviiiiiiiiiiiić uz faul pogađa 78:77! Poentira i sa penala 78:78! Nerešeno je!

39. minut - Nikola Kalinić u kontri povećava na 78:75.

Brzopletost u završnici i promašaji Nejpira i Bolomboja za tri, nisu kažnjeni jer je i Satoranski promašio trojku.

36. minut - Rokas Jokubaitis je promašio oba bacanja, a Davidovaaaaaaaaaaaac pogodio trojku!!!! Samo je pola koša razlike 76:75.

Posle faula nad Jokubaitisom, Janis Sferopulos traži tajm-aut.

35. minut - Sjajno je Nedović odigrao za Mitrovića koji pogađa 74:72, a onda laki poeni na drugoj strani za Satoranskog 76:72.

35. minut - Jokubaitis je nadmudrio Bolomboja, omogućivši Janu Veselom da "zakuca" loptu u obruč 74:70 vodi Barselona.

34. minut - Luka Mitroviiiiiiiiiić je izmislio poene i smanjio na 72:70, sjajan potez Zvezdinog centra.

34. minut - Polovičan sa slobodnih bacanja Džoel Bolomboj 72:68.

33. minut - Šteta, Jokubaitis pogađa pored Gidraitisa težak šut 71:67 uz faul zemljaka. Iskoristio je i "penal" as Barselone, povećavši na 72:67.

33. minut - Teooooooooooooooo trojkaaaa za Zvezdu Meridianbet 69:67!

32. minut - Ernangomez pogađa oba bacanja 67:64, a potom i Jokubaitis za seriju 4:0 i 69:64 u korist Barselone.

31. minut - Gidraitis postiže sedmi poen u nizu, samo pola koša prednosti za Barsu 65:64.

31. minut - Faul u napadu Ernangomeza na startu poslednjeg kvartala.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Džabari Parker surovo kažnjava Beograđane za nekoliko promašaja i Barselona u poslednju četvrtinu ulazi s tri poena prednosti 65:62.

30. minut - Rokas Gidraitiiiiiiiiiiiiis vezuje pet poena iu samo je pola koša razlike 63:62!

29. minut - Opet taj Parker 63:57, ali onda Gidraitiiiiiiiiiiiiis trojkaaaa 63:60, samo je tri razlike!!!!

29. minut - Fenomenalna igra Zvezde Meridianbet i serija 0:4! Najpre je Tobi pogodio za 61:55, a onda se upisao i Dalibor Ilić za samo četiri razlike 61:57. Tajm-aut traži Grimau!

28. minut - Sjajan horog Mitrovića za smanjenje rezultata 61:53.

27. minut - Promašio je Ernangomez prvo bacanje, a drugo pogodio 61:51. Ponovo dvocifrena prednost za Barselonu.

26. minut - Odlično su se snašli Teodosić, Davidovac i Mitrović u ovoj akciji, pa je Zvezda Meridianbet smanjila 58:51. Već u narednom napadu Džabari Parker je stigao do svog 14. poena - 60:51 za Barsu. Na redu je TV tajm-aut.

25. minut - Nemanja Nedoviiiiiiiiić trojka za crveno-bele 55:49, ali radost kratko traje jer je Nikolas Laprovitola uzvratio na isti način 58:49.

24. minut - Veseli povećava prednost domaćina 55:46, ponovo je Zvezda Meridianbet stala u igri.

23. minut - Tomaš Satoranski pogađa novu trojku za Barselonu 53:46.

22. minut - Dejan Davidovaaaaaaaac trojka za Zvezdu Meridianbet 50:46! Odgovaraju gosti na isti način.

21. minut - Džabari Parker trojkom otvara treći period 50:43 za Barselonu.

Počelo je drugo poluvreme u "Blaugrani".

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Nemanjaaaaaaaaa Nedoviiiiiiiić nova trojka 47:43, za kraj prvog poluvremena! Vodi Barsa posle prvih 20 minuta!

20. minut - Nemanja Nedović dva penala pogađa 44:37, pa Satoranski trojku 47:37, koju mu vraća Miloš Teodosiiiiić 47:40!

19. minut - Na drugoj strani Teodosić je izborio "penale" i oba puta mirno pogodio 44:35.

19. minut - Satoranski pogađa oba bacanja 44:33 vodi Barselona, opet je dvocifreni minus.

18. minut - Bolomboj polovičan s penala 42:33, Zvezda Meridianbet na jednocifrenom zaostatku. Sada su osvojili i posed, šansa da se još više smanji rezultat.

17. minut - Evo prve trojke za Sferopulosov tim, postigao ju je Nemanja Nedović za 42:32 i odmah Grimau reaguje tajm-autom.

Zvezda Meridianbet ima šut za tri 0/11, ali ima sedam skokova više od Barse.

16. minut - Nastavlja Mitrović da puni koš Barse 42:29, njegov 11. poen.

16. minut - Nejpir dodaje Gidraitisu, a Litvanac "zakucava" - 42:27.

15. minut - Nejpir poentira 39:25, a onda uz faul pogađa Jokubaitis koji je iskoristio i dodatno bacanje 42:25.

14. minut - Evo i trojke Vilija Ernangomeza za 37:23. Pogodio je ponovo bivši igrač Nju Orleansa za najvećih +14, sada je 39:23.

13. minut - Luka Mitrović prekida ovaj niz Barse i imaće dodatno bacanje 30:22. Pogodio je Luka i dodatno bacanje 30:23, odmah na drugoj strani poentira Ernangomez 32:23, a onda i Džabari Parker 34:23.

12. minut - Džabari Parker je bio u prodoru i poentirao 26:20, dosta jeftino primljen koš od strane odbrane Zvezde Meridianbet. Već u sledećem napadu Ernangomez je nadvisio Tobija i povećao na 28:20, a onda spektakularno Parker zakucava posle povratne Kalinića - 30:20! Prva dvocifrena prednost za Barsu, Sferopulos traži tajm-aut.

11. minut - Vili Ernangomez otvara drugi period koševima i imaće dodatno bacanje, pošto ga je Tobi faulirao. Pogodio ga je 24:18.

Na drugoj strani Teodosić nastavlja da briljira sa dodavanjima, asistirao je Tobiju koji ne greši pod košem Barselone 24:20.

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine: Barselona - Crvena zvezda Meridianbet 21:18!

10. minut - Kakvo dodavanje Teodosića ka Davidovcu, koji ne greši 21:18.

10. minut - Polovičan Ernangomez sa bacanja, samo jedno je pogodio 21:16.

9. minut - Vilijam Ernangomez cepa mrežicu 20:14, sada je domaćin u seriji 5:0. Prekida je Majk Tobi, koji je imao malo sreće pošto mu se lopta odbila u ruke 20:16, ponovo je u ulozi asistenta bio Teodosić.

8. minut - Luka siguran sa penala 15:14, međutim, Džabari Parker pogađa trojku i vodi Barsu na 18:14.

Serija Zvezde Meridianbet 0:6, podsetimo, bilo je 15:6 za Barselonu.

7. minut - Razigrao se Teo, dve asistencije i jedno poentiranje, sada je dodao Davidovcu pod košem koji je lagano položio loptu u koš - 15:12. Mora Grimau da traži tajm-aut. Sjajna partija crveno-belih od ulaska proslavljenog reprezentativca Srbije.

6. minut - Nagazio je Da Silva liniju za tri 15:6, da bi odmah uzvratio Teodosić i zabeležio svoje prve poene večeras 15:8. A, onda sjajna asistencija Tea za Davidovca i 15:10.

5. minut - Još jednom se nekadašnji košarkaš Partizana Veseli snalazi pod košem gostiju 13:6, prinuđen je Sferopulos na tajm-aut, prvi na utakmici.

4. minut - Upisuje se i Nikola Kalinić, bivši igrač Zvezde Meridianbet povećava na 8:4, a onda posle promašene trojke Davidovca, Dejan se ispravlja u ofanzivnom skoku za 8:6. Usledila je potom trojka Kalinića - 11:6.

Nemanja Nedović slavi večeras jubilej i 200. utakmicu u crveno-belom dresu:

3. minut - Zvezda Meridianbet uzvraća preko Bolomboja koji izjednačava 4:4, ali samo kratko pošto je Veseli opet bio precizan i vraća vođstvo na stranu domaćih 6:4.

2. minut - Mitrović je oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja 4:2.

2. minut - Precizan je i Jan Veseli s distance - 4:0, pod košem domaćih Abrines je izblokirao Luku Mitrovića.

1. minut - Oskar da Silva postiže prve koševe na meču i dovodi Barsu u vođstvo 2:0.

Počeo je duel Barselone i Crvene zvezde Meridianbet! Prvi napad imaju gosti.

PRE UTAKMICE:

20.29 - Čuje se gromoglasna pesma navijača gostiju, kao da se igra u Beogradu.

20.26 - Utakmica uskoro počinje! Nejpir, Nedović, Davidovac, Bolomboj i Mitrović, startna petorka Zvezde Meridianbet.

Kod Barselone kreću: Satoranski, Abrines, Kalinić, Da Silva i Veseli.

20.12 - Prošle sezone su Barselona i Crvena zvezda Meridianbet odigrali dva meča u ligaškom delu najelitnijeg takmičenja i oba su pripala španskom gigantu. Katalonci su posle produžetka (84:84) slavili u Beogradu 99:94, dok je pred svojom publikom Barsa slavila rezultatom 85:79.

19.58 - Strateg Katalonaca Rožer Grimau posebno je ishvalio dvojicu košarkaša Zvezde Meridianbet:

- Nejpir i Dos Santos su opasni u situacijama jedan na jedan, a ceo naš tim će morati da bude veoma pažljiv u vezi s tim. Teodosić je već poznat svima, sposoban je da stavi loptu gde god želi i da pogodi teške šuteve. Takođe, postoje igrači koji ih dopunjuju. Gedraitis je veoma dobar u šutu i igranju bez lopte. Imaju četvorku koja je gotovo centar i unutrašnjost koja je sposobna da izvede različite stvari - istakao je Grimau.

19.56 - Podsetimo se šta je Janis Sferopulos, trener sprskog prvaka, izjavio pred večerašnje gostovanje u "Blaugrani":

- Oni jako dobro šutiraju, trče, posebno kada igraju na svom terenu. Moramo da igramo dobru odbranu i da budemo dobri u tranziciji. Postoje neke promene u igri sa novim trenerom Grimauom, igraju brže, imaju više slobode na terenu - rekao je trener Zvezde Meridianbet.

19.54 - Barselona će u meču protiv Zvezde Meridianbet biti jača za Rokasa Jokubaitisa i Nikolasa Laprovitolu. Ovaj tandem se oporavio od lakših povreda i konkurisaće za duel s crveno-belima.

UVOD:

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet u 7. kolu Evrolige gostuju moćnoj Barseloni, sa željom da prekinu negativan niz u duelima protiv Katalonaca.

Iako trener srpskog šampiona Janis Sferopulos neće moći da računa na sve raspoložive snage u ovoj utakmici, klub s Malog Kalemegdana pokušaće da iznenadi favorizovanog rivala i ostvari prvu pobedu posle 10 uzastopnih poraza od Barse.

Podsetimo, Zvezda Meridianbet ne računa na Adama Hangu, Marka Simonovića i kapitena Branka Lazića zbog povreda.

Crveno-beli su u prethodnoj rundi savladali Bajern iz Minhena u Štark areni i upisali drugi trijumf ove sezone, uz četiri poraza, dok je večerašnji domaćin trenutno na drugoj poziciji sa skorom 5-1, a jedini susret izgubili su krajem oktobra od ljutog rivala Reala iz Madrida.