SEVILJA ISPUSTILA "KRALJA"! Real PREŽIVEO, Karvahal i Kepa spasili Madriđane! (VIDEO)

21.10.2023

21:50

Fudbaleri Sevilje i Real Madrida odigrali su večeras u Sevilji nerešeno 1:1, u meču 10. kola španske Primere.

Povela je Sevilja autogolom Davida Alabe u 74. minutu, ali je vođstvo domaćih bilo kratkog daha.

Radost domaćina trajala je samo četiri minuta, pošto je Karvahal posle slobodnog udarca i centaršuta Krosa sa desnog boka, glavom zahvatio loptu na prvoj stativi i režirao izjednačenje.

Već u 80. minutu i u praktično prvom napadu posle primljenog gola Sevilja je mogla da odgovori, ali udarac glavom bivšeg kapitena Reala Serhija Ramosa je Kepa sjajnom paradom odbranio, poslavši loptu u korner i sprečivši novo vođstvo domaćina.

Dani Karvahal

Real je prvi sa 25 bodova, tri više i utakmicom više od drugoplasirane Barselone. Sevilja je na 13. poziciji sa devet poena.

U narednom kolu, Sevilja će gostovati Kadizu, dok će Real gostovati Barseloni.