LUDILO U DERBIJU LONDONA! Čelsi IMAO Arsenal u šaci! A, onda su GRUVALI "topovi"!

21.10.2023

21:28

Fudbaleri Čelsija i Arsenala remizirali su 2:2, u derbiju 9. kolu engleske Premijer lige.

Domaći su vodili na Stamford bridžu do 84. minuta 2:0, a onda je Arsenal uspeo da iščupa bod na teškom gostovanju.

Poveli su "plavci" s visokih dva gola prednosti, pošto su Kol Palmer iz penala u 15. i Mikajl Mudrik u 48. minutu doneli, činilo se, nedostižnu prednost za tim Maurisija Poketina.

U samom finišu utakmice, usledio je blickrig "tobdžija", koji su u razmaku od svega 10 minuta postigli dva gola i izborili remi u londosnkom derbiju.

Najpre je Deklan Rajs smanjio na 1:2 u 77. minutu, da bi Leandro Trosar u 87. postavio konačnih 2:2.

Posle devet kola, Arsenal je izjednačen sa Sitijem na liderskoj poziciji, oba kluba imaju po 22 boda, dok je Čelsi na desetom mestu sa samo 12 bodova.