VRHUNSKA BLAMAŽA: Bruka i sramota kakva se ne pamti...

19.10.2022

16:44

"Seljački" klub izbacio prvaka!

Detalj sa meča Zvezda - Ferencvaroš

Fudbaleri Ferencvaroša obrukali su se "za sve pare". Prvak Mađarske doživeo je šokantnu eliminaciju u 1/16 finala Kupa Mađarske od trećeligaša Ivanče porazom od 3:2.

Ferencvaroš je ispao na produžetke golom Bensa Kerča u 96. minutu.

Prethodno je Ferencvaroš poveo preko Kristofera Zakarijasena u 4. minutu, a izjednačio je Laslo Šuster u 6. minutu. Gosti su ponovo došli do prednosti pogotkom Rajana Mmaea u 19. minutu, a utakmicu je u produžetke uveo Čaba Aradi u 57. minutu.

Podsetimo da Mađari igraju sjajnu u grupnoj fazi Lige Evrope, budući da su lideri sa devet bodova, tri više od Monaka i Trabzona i šest u odnosu na Crvenu zvezdu.

Ipak, poraz od kluba iz sela koje broji tek nešto više od tri hiljade stanovnika "baca ljagu" na celu sezonu...