Benfika i Plzen u Ligi šampiona!

23.08.2022

21:17

Fudbaleri Viktorije iz Plzenja i Benfike plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona.

Česi su na domaćem terenu savladali Karabag rezultatom 2:1 (0:1) posle 0:0 u Azerbejdžanu i velikog preokreta u revanšu.

Prvi gol u ovom dvomeču doneo je Filip Ozobić u 38. minutu i tako doveo goste u vođstvo. Viktorija je napadala i u 58. minutu je došla do izjednačenja preko Jana Kopica, a onda i do preokreta u 73. minutu.

Njegov imenjak Kliment je tada primio dobar pas i lepo pogodio u donji levi ugao, a lopta se od stative našla u mreži. Češki šampion se do kraja odbranio i plasirao u grupnu fazu. Fudbaleri Benfike dosta lakše su obezbedili učešće u grupnoj fazi Lige šampiona duplom pobedom nad Dinamom iz Kijeva.

Nakon trijumfa 2:0 na neutralnom terenu u Lođu u prvom meču, u revanšu na "Da Lužu" u Lisabonu bilo je 3:0 za tim Rodžera Šmidta, te je sa ukupnih 5:0 ostvario prolaz u elitno takmičenje.