PRVENAC CICIPASA! Ovog puta nije bilo Nadala da ga spreči!

21.10.2018

20:51

Grčki teniser Stefanos Cicipas osvojio je prvu titulu u karijeri, pošto je u finalu turnira iz Serije 250 u Stokholmu savladao Ernestsa Gulbisa sa 6:4, 6:4.

RepublikaFoto: AP/Tanjug
Cicipas osvojio prvu titulu!

Meč je trajao sat i 22 minuta, a mladi Grk je treći put stigao do finala ovog turnira, a u prethodna dva mu se isprečio Rafael Nadal.

Gulbis je do finala stigao iz kvalifikacija, imao je šansu za brejk koju nije iskoristio, potom su obojica lako uzimali gemove na svoj servis do finiša kada je Cicipas realizovao prvu brejk, ujedno i set loptu.

U drugom setu nije bilo prilika za brejk takođe do kraja, a onda je 20-godišnji Cicipas napravio brejk bez izgubljenog poena i došao do pobede i trofeja.