Porođajne muke Đokovića u Melburnu: Nemac namučio Noleta, ali ga je potom Srbin patosirao!

20.01.2020

09:30 >> 12:44

Novak Đoković se plasirao u drugo kolo Australijan opena! Drugi teniser sveta savladao je u prvoj rundi Jana-Lenarda Štrufa sa 3:1 u setovima posle nešto manje od dva i po sata igre na "Rod Lejver areni".

Prva prepreka savladana posle mnogo muke... Novak Đoković

Dobro je meč počeo Novak, pa je lako došao do svog servis gema. Već u narednom je pokušao da napadne rivala, ali se odbranio Nemac.

Strpljivo je igrao Đoković, gradio je poene, čekao svoju šansu. U šestom gemu je podigao nivo igre, pa je došao do prve brejk lopte, koju je odmah iskoristio za 4:2.

Odmah potom je potvrdio brejk i došao na gem od seta. Imao je Đoković potom i set loptu na servis rivala, ali je nije iskoristio.

Kao da je došlo do pada u igri drugog tenisera sveta. Napravio je nekoliko grešaka više Đoković, pa je pomogao Štrufu da vrati brejk i priđe na 5:4.

Obojica su dobila svoje servis gemove do kraja, pa je odlučivao tajbrejk.

Borio se Nemac i u dodatnom gemu, bio je uporan, ali je Đoković još jednom pokazao klasu te je poveo u setovima - 7:6 (5).

Nastavio je drugi teniser sveta da igra u dobrom ritmu, iskoristio je momentum pa je već u prvom gemu drugog seta napravio brejk.

Potom je sa nulom dobio servis na svoj gem za 2:0.

Usledila je nešto veća borba u trećem gemu, ali je Štruf uspeo da se upiše na semafor.

Uspevao je da sačuva prednost Novak. Nije više toliko uporan bio Nemac, pa je u sedmom gemu još jednom ispustio servis gem.

Srbin je potom iskoristio drugu set loptu za 6:2.

Odličan je bio Štruf početkom trećeg seta. Iskoristio je novi pad u igri branioca titule, pa je uz brejk poveo 2:0.

Imao je potom Đoković 0:30 u narednom gemu, ali je Štruf izjednačio na 30:30. Ipak, naredna dva poena osvojio je Novak, pa je vratio izgubljeni brejk.

Nemac se držao svoje igre, koristio je promašaje srpskog tenisera, pa je došao do novog brejka za 4:2.

Pokušao je Đoković da se vrati već u sledećem gemu, ali se nije predao Štruf.

Vrlo loše je drugi teniser sveta odigrao poslednji gem, napravio je čak tri duple servis greške, pa je Nemac osvojio set 6:2.

Brzo se 'resetovao' sedmostruki šampion, pa je naredni set počeo brejkom. Precizno i odlučno je igrao Đoković, pa je uz dobar servis došao i do 2:0.

Dominirao je Novak, igrao je odlično, pa je uz još jedan brejk poveo sa 4:1.

Đoković je do kraja dobio još dva gema, a poslednji za prolazak dalje overio je BREJKOM - 6:1!

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu

ĐOKOVIĆ - ŠTRUF 3:1 (7:6), (6:2), (2:6) , (6:1)

2:6 - BREJK I SET U KORIST ŠTRUFA!

2:5 - Tri gema zaredom osvojio je Nemac i sada ima sigurnu prednost pred Novakov servis

II SET: 6:2

6:2 - Rutina! DRUGI SET ZA NOVAKA ĐOKOVIĆA!

5:2 - BREJK! Magičan osvojen gem za Noleta

4:2 - Sa nulom Đoković dolazi do novog gema u drugom setu

3:2 - Nemac siguran na svom servisu ponovo, smanjuje prednost našeg asa

3:1 - Teška razmena gemova, ali je na kraju Đoković uspeo da osvoji i ovaj gem

2:1 - Prvi gem za Štrufa u drugom setu

2:0 - Malo je reći rutinski, ovo je prejaka reč za Novakov servis na početku drugog seta

1:0 - BREJK! Odmah na startu drugog seta Nole pokazuje moć

I SET: (7:6) - (7:5)

TAJ-BREJK:

7:5 - KONAČNO! Novak Đoković osvaja PRVI SET!

3:0 - Bez problema srpski as dolazi do visoke prednosti u taj-brejku

6:6 - Nerešeno je, idemo u neočekivani taj-brejk u prvom setu, Štruf se ponovo probudio i izjednačio

6:5 - "Ne dirajte lava, dok spava" , odličan servis i prekid serije Nemca

5:5 - Sa nulom Štruf dolazi do izjednačenja

5:4 - Uzvraća BREJK Nemac, smanjio je prednost našeg asa

5:3 - Posle izgubljenog prethodnog servisa, Štruf je sada bio znatno sigurniji

5:2 - Đoković će u narednom gemu imati priliku za osvajanje prvog seta

4:2 - BREJK! Bilo je vreme za ovo, prvi put greši Nemac na svoj servis!

3:2 - Drugi put sa nulom, Đoković osvaja gem na Rod Lejver areni

2:2 - Nastavlja Nemac dobro da servira, dolazi do izjednačenja

2:1 - Sa pola snage, naš as dolazi do nove prednosti u prvom setu, ovo je delovalo previše lako

1:1 -  Nole je uspeo da izjednači na 30:30, ali je Nemac bio siguran i osvojio svoj prvi gem na meču

1:0 - Uspešan prvi servis za Novaka, Štruf je bio nemi posmatrač umeća našeg asa

11.00

10.50 - Mečevi Dušana Lajovića i Filipa Krajinovća prekinuti su tokom prvog seta i pomereni su za utorak zbog kiše

RepublikaFoto: ST/D. KADIĆ
Laslo Đere, Dušan Lajović i Filip Krajinović

10.40 - Što se tiče ostalih predstavnika Srbije, Laslo Đere je eliminisan, više o tome pročitajte OVDE

10.30 - Drugi reket sveta se sa 29-godišnjem Nemcem sastao u dva navrata i oba puta upisao pobede.

Nole je slavio protiv 37. tenisera na ATP listi u Dohi 2017. i Roland Garosu prethodne godine, bez izgubljenog seta