BOSANAC ZAPALIO ZATVORSKU ĆELIJU! Drama u Salzburgu, sve u plamenu, hitno evakuisani zatvorenici!

Autor:

Svet

07.02.2024

00:03

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Zatvorenik iz Bosne koji izdržava kaznu u zatvoru u Salzburgu zapalio je svoju ćeliju.

BOSANAC ZAPALIO ZATVORSKU ĆELIJU! Drama u Salzburgu, sve u plamenu, hitno evakuisani zatvorenici!

Foto: shutterstock

U pritvorskoj jedinici na jugu Salzburga došlo je do prave drame kada je tridesetogodišnji zatvorenik iz Bosne zapalio svoju ćeliju.

On je povređen u požaru koji je sam izazvao, a kako navodi salzburg.orf.at, on je šibicama zapalio dva dušeka.

To veče, nešto pre 22 časa, dvojica policajaca su osetila miris dima iz ćelije. Odmah su se uputili ka tamo, a kada su otvorili zatvorska vrata, dušeci su već bili u plamenu.

Brzo su reagovali i uspeli da ugase vatru i izvuku zatvorenika iz plamena.

Reagovala je i dežurna profesionalna vatrogasna jedinica i Crveni krst uključujući i lekara Hitne pomoći.

Tridesetogodišnjaku je ukazana prva pomoć, a zatim je uz policijsku pratnju prebačen u univerzitetsku bolnicu. Tokom požara je pritvor delimično evakuisan.

Policijski pritvor je delimično evakuisan tokom gašenja vatre.

Nakon otprilike sat vremena, zatvorenik iz Bosne je pušten iz bolnice i vraćen u ćeliju na izdržavanje otvorene administrativne kazne zbog povrede pristojnosti i agresivnog ponašanja.

Prema propisima, zatvorenicima je uglavnom dozvoljeno da puše i da u ćelijama imaju neophodan pribor.

Šta prvo uraditi u slučaju požara?

Kako je u 80 odsto slučajeva uzrok požara zapravo ljudski faktor, odnosno nepažnja, nemar, nestručno rukovanje i održavanje raznih aparata, preopterećenje električne instalacije, ostavljanje električnih uređaja uključenih bez nadzora, ali i neoprezno odlaganje pepela nakon čišćenja ložišta, vatrogasci savetuju koje sve mere prevencije je neophodno primeniti kako bi se mogućnost izbijanja požar svela na minimum, ali i kako treba postupiti ako požar izbije u stanu, zgradi ili kući. 

Prvo i osnovno pozovite 193 i precizno recite adresu odnosno lokaciju požara, kao i to da li ima ugroženih osoba. Vatrogascima na licu mesta bilo bi poželjno dati što preciznije informacije o rasporedu prostorija kako bi što efikasnije pristupili gašenju, a pre toga omogućiti im nesmetan prolaz. Ukažite im na opasnosti ukoliko ih ima, kao što su na primer boce sa gasom, lakovi...

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO

Komentari (0)

Loading