VLAHOVIĆ SRUŠIO CRNU GORU: Srbija se provukla u Podgorici (VIDEO)

27.03.2023

22:40

"Orlovi" došli do važne pobede u komšijskom derbiju.

Dušan Vlahović slavi gol protiv Crne Gore

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Podgorici selekciju Crne Gore rezultatom 2:0 (0:0), u utakmici drugog kola G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Pobedu "orlovima" doneo je sjajni Dušan Vlahović koji je sa dva pogotka u završnici meča rešio meč. Napadač Juventusa je u igru ušao na poluvremenu, a mrežu sokolova je tresao u 78. minutu i u poslednjem napadu na meču, kada su Crnogorci krenuli u napad, a naši reprezentativci u kontri stavili tačku na utakmicu.

Međutim, iako bi se po rezultatu reklo da je ovo bila rutinska pobeda izabranika Dragana Stojkovića Piksija, to nikako nije bio slučaj.

Posle prvog poluvremena koje je bilo ujednačeno, u drugom su "sokolovi" dominirali i čistom srećom Srbija nije primila neki gol u prvih 15 minuta nastavka.

Potom je usledio mirniji period igre, koji je prekinuo Vlahović koji je ni iz čega postigao gol i na taj način utabao put našoj selekciji do trijumfa, koji je u poslednjim sekundama na kraju samo potvrdio.

Posle dva kola kvalifikacija, Srbija ima maksimalan broj bodova i nalazi se u odličnoj poziciji da po prvi put kao samostalna država ode na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora - Srbija 0:2 (0:0)

/Vlahović 78, 90+5/

STADION: Pod Goricom

SUDIJA: Klemon Turpan (Francuska)

CRNA GORA: Mijatović - Vujačić, Savić, Tomašević (od 42. Šipčić) - Vešović, Savićević (od 71. Jovović), Šćekić (od 76. Lončar), Hakšabanović (od 76. Camaj), Marušić - Jovetić (od 71. Osmajić), Krstović.

SRBIJA: V. Milinković- Savić - Milenković, Gudelj, Pavlović - Đuričić (od 46. Živković), Grujić (od 81. Lukić), Ilić (od 46. Vlahović), Mladenović - S. Milinković-Savić, Tadić (od 89. Eraković) - Mitrović (od 85. Račić).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Srbija je slavila rezultatom 2:0!

90+5. minut - GOOOOOOL! Sve je rešeno! Vlahović u kontri pogađa za 2:0!

Igraće se još pet minuta u Podgorici.

88. minut - Camaj je šutirao, ali preko gola.

87. minut - Žuti karton za Mladenovića zbog povlačenja Vešovića.

85. minut - Račić je na terenu umesto Mitrovića.

83. minut - Krstović je glavom šutirao posle kornera, ali pored gola.

81. minut - Lukić menja Grujića.

78. minut - GOOOOOOOOL! Srbija vodi 1:0! Dušan Vlahović je zatresao mrežu "sokolova".

70. minut - Bio je Vlahović u dobroj poziciji, ali se spetljao.

68. minut - Opasan napad Srbije, ali je Savić u poslednjem trenutku uklizao ispred Vlahovića.

58. minut - Živković je napravio faul, a onda je zbog protesta dobio žuti karton.

57. minut - Vanja čuva Srbiju! Jovetić je u kontri šutirao, ali je golman Torina uspeo nekako da odbrani, pa su "sokolovi" dobili samo udarac iz ugla.

52. minut - Ređaju se pokušaji Crnogoraca. Marušić je oprobao udarac, ali je lopta otišla van okvira gola.

51. minut - Krstović je pokušao iz kontre, ali je šutirao pored gola Srbije.

50. minut - Vlahović je šutirao glavom, ali loše.

48. minut - Dobra šansa za Jovetića, ali ga je srećom izblokirao Živković, pa domaća selekcija dobija samo korner.

47. minut - Opasnu kontru su imali Crnogorci, ali su Savićević i Krstović loše odigrali u odsudnom momentu.

Počelo je drugo poluvreme. Andrija Živković i Dušan Vlahović zamenili su Filipa Đuričića i Ivana Ilića.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Bez golova na stadionu Pod Goricom.

45+1. minut - Ilić je još jednom šutirao iz daljine, ali opet neprecizno.

42. minut - Prva izmena na meču. U domaćem sastavu je zbog povrede izašao Tomašević, a zamenio ga je Šipčić.

40. minut - Ilić je oprobao udarac sa distance, ali je to bilo veoma nekontrolisano.

35. minut - Pao je tempo u Podgorici, trenutno nema nikakvih uzbuđenja.

29. minut - Mitrović je bio u dobroj šansi, ali je iz okreta nažalost šutirao pored gola.

26. minut - Krstović zbog oštrog starta nad Đuričićem dobija žuti karton.

25. minut - Prečka! Pavlović je nekontrolisano centrirao, pa je lopta pala na prečku. Uz malo sreće je Srbija iz ove situacije mogla da povede.

20. minut - Opasno! Vanja Milinković-Savić je želeo da dribla igrače Crne Gore, ali je izgubio loptu. Međutim, to nije uspeo da kazni Jovetić, pošto je golman "orlova" uspeo odbranom da se iskupi.

Vanja Milinković-Savić dribla Marka Vešovića

19. minut - Krstović je pokušao da lobuje Vanju, ali je lopta prošla pored gola. Dosta sreće za našu reprezentaciju.

16. minut - Grujić se žali na povredu, nakon starta Savića.

11. minut - Vujačić je šutirao glavom posle kornera, ali lopta odlazi preko gola "orlova".

10. minut - Čvrsta igra na sredini terena, sa dosta oštrih startova na obe strane.

5. minut - Crna Gora ima blagu inicijativu na startu meča, ali za sada Vanja Milinković-Savić bez posla.

Utakmica je počela!

20.42 - Intonirala se himna Srbije "Bože pravde", a navijači Crne Gore su ispoštovali dogovor i nisu joj zviždali.

20.40 - Fudbaleri oba tima izlaze na teren.

20.35 - Na utakmici su i Branislav Nedimović i Jovan Šurbatović.

Branislav Nedimović i Jovan Šurbatović

20.30 - Utakmica počinje za 15 minuta.

20.25 - Osetili su naši fudbaleri travu u Podgorici.

20.15 - Zviždanje ili ne? Navijači Crne Gore među sobom dele poruku u kojoj objašnjavaju svima na stadionu kako da se ponašaju kada se sa razglasa začuje himna Srbije "Bože pravde".

20.10 - Fudbaleri Srbije se zagrevaju na stadionu Pod Goricom.

"Orlovi" se zagrevaju u Podgorici

20.05 - "Orlovi" su spremni za utakmicu u Podgorici.

19.55 - Navijači domaće selekcije se okupljaju u Podgorici, gde je atmosfera sve vrelija.

19.35 - Na klupi "orlova" ostali su Rajković, Eraković, Mašović, Stojić, Račić, Lukić, Živković, Radonjić, Samardžić, Vlahović i Joveljić.

Na rezervnoj klupi "sokolova" sedeće Carević, Dragojević, Vukčević, Radunović, Raičković, Bakić, Mugoša, Jovović, Camaj, Lončar, Osmajić i Šipčić.

19.20 - Poznati su sastavi. Srbija će zaigrati sa sledećih 11:

V. Milinković- Savić - Milenković, Gudelj, Pavlović - Đuričić, Grujić, Ilić, Mladenović - S. Milinković-Savić, Tadić - Mitrović.

Sa druge strane, Crnogorci će na teren istrčati u ovoj postavi:

Mijatović - Vujačić, Savić, Tomašević - Vešović, Savićević, Šćekić, Hakšabanović, Marušić - Jovetić, Krstović.

19.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Crna Gora - Srbija.

Uvod

Srbija i Crna Gora će večeras odigrati treći međusobni duel otkad se državna zajednica raspala 2006. godine, a prethodna dva susreta pripala su "orlovima", koji su 2018. slavili 2:0 u Podgorici, pa 2:1 u Beogradu.

Bili su to mečevi u okviru C Lige nacija, pa se slobodno može reći da predstojeća utakmica ima veći ulog, jer se igra u kvalifikacijama za EURO.

U prvom kolu kvalifikacija su i Srbija i Crna Gora ostvarile pobede, pa u ovaj meč ulaze sa prve dve pozicije na tabeli grupe G, sa po tri boda.

Utakmicu na stadionu pod Goricom sudiće francuski arbitar Klemon Turpan, kome će pomagati sunarodnici Nikolas Dano i Benžaman Paže, a četvrti sudija biće još jedan Francuz Rudi Buke. Sudije u VAR sobi takođe dolaze iz Francuske, a to su Žerom Brisar i Žeremi Pinjar.