LUDNICA NA "EMIRATIMA" - ARSENAL ELIMINISAN IZ LIGE EVROPE: Gol sa pola terena, penal rulet i KRAJ za "tobdžije"! (VIDEO)

16.03.2023

23:12

Večeras su na programu bili revanš mečevi osmine finala Lige Evrope.

Detalj sa meča Arsenal - Sporting

Najuzbudljivije je bilo na "Emiratima", gde je Sporting izbacio favorizovani Arsenal boljim izvođenjem penala (5:3) za prolaz u četvrtfinale Lige Evrope. Posle 120 minuta igre bilo je 1:1, dok je pre sedam dana u Lisabonu rezultat glasio 2:2.

Granit Džaka je u 19. minutu doveo domaćina u vođstvo, pošto je dobro ispratio odbitak nakon šuta Martinelija.

Prelep gol gotovo sa pola terena dao je Pedro Gonsalveš u 62. minutu, kada je maestralnim lob udarcem savladao Ramzdejla.

Portugalski predstavnik je produžetke završio sa igračem manje zbog isključenja Ugartea, a tragičar lidera Premijer lige bio je Martineli, koji je jedini promašio jedanaesterac u penal seriji.

Bajer je rutinski overio prolaz dalje u Budimpešti, pobedom rezultatom 2:0 (1:0). Dijabi je "šokirao" Mađare već u 2. minutu meča, a konačnih 2:0 postavio je Adli u 81. Prvi meč u Leverkuzenu "farmaceuti" su takođe rešili u svoju korist identičnim rezultatom.

Roma je remizirala u Sosijedadu bez golova, čime je sačuvala prednost od 2:0 ostvarenu na "Olimpiku". "Vučica" je mogla i do duple pobede, ali je pogodak Smolinga iz finiša prvog poluvremena poništen zbog igranja rukom. Domaćin je meč završio sa desetoricom zbog isključenja Fernandeza u završnici.

Rojal Union je na svom terenu deklasirao Union Berlin sa 3:0 (1:0), pa je posle 3:3 u Nemačkoj izborio četvrtfinale. Strelci za belgijskog predstavnika bili su Teuma u 18, Lazare Amani u 63 i Lapusin nadoknadi vremena.

Ranije tokom večeri odigrana su prva četiri revanša osmine finala, a izveštaje možete pročitati OVDE.