STRAŠNA GOLEADA U BERLINU: Roma i Bajer blizu četvrtfinala LE, Arsenal autogolom izbegao poraz (VIDEO)

09.03.2023

20:42

Čak 13 golova viđeno je na četiri uvodne utakmice osmine finala.

Fudbaleri Rome

Prve četiri utakmice osmine finala Lige Evrope odigrane su u četvrtak od 18 časova i 45 minuta.

Roma je na svom Olimpiku sa 2:0 pobedila Real Sosijedad, golovima Stefana El Šaravija u 13. i Maraša Kumbulje u 87. minutu.

Istim rezultatom je Bajer Leverkuzen kod kuće nadigrao Ferencvaroš. Prednost "farmaceutima" doneo je Kerem Demirbaj koji je zatresao mrežu Mađara u desetom minutu, a Edmond Tapsoba je u 86. stavio tačku na meč.

Efikasnije od toga bile su preostale dve utakmice.

Sporting i Arsenal su u Lisabonu remizirali 2:2. "Tobdžije" su povele u 22. minutu preko Vilijama Salibe, ali su Gonsalo Inasio i Paulinjo pogocima u 35. i 55. minutu doneli preokret Portugalcima. Ipak, konačan rezultat postavio je Hidemasa Morita, koji je u 62. minutu postigao autogol.

Prava goleada viđena je u Berlinu, u duelu klubova sa istim imenom. Union Berlin i belgijski Rojal Union Sen Žiloa su odigrali nerešeno 3:3. Viktor Bonifas je u 28. minutu načeo mrežu Nemaca, kojima je u 42. izjednačenje doneo Josip Juranović. Jorbe Vertesen je golom u 58. minutu doneo novu prednost gostima, ali je u 69. Robin Nohe opet poravnao rezultat. Međutim, u novo vođstvo je Rojal Union samo tri minuta kasnije doveo Bonifas drugim pogotkom na meču, ali je na kraju minut pre poslednjeg sudijskog zvižduka Sven Mihel postavio konačan rezultat.

Revanš mečevi igraće se sledećeg četvrtka.