CAR NASTAVLJA BORBU ZA TROFEJ: Dušanić otvorio vrata polufinala, iskusni Lazarević dovršio posao!

26.04.2023

21:18

Rezultati u ligi nisu sjajni, ali su u kupu stigli nadomak finala.

Danas su na programu bili četvrtfinalni mečevi kupa Grada Niša, jedan od četiri meča igran je između ekipa Car Konstantin i OFK Niš.

Sastav Car Konstantina se ove godine takmiči u Srpskoj ligi Istok i trenutno se nalazi na poslednjoj poziciji na tabeli, dok je ekipa OFK Niša u Zoni Centar na deobi šestog mesta.

Od prvog minuta obe ekipe su igrali oprezno, bez mnogo rizika. U 11. minutu viđena je prva prava prilika na utakmicu, šutirao je igrač gostiju, Mirčić, ali je lopta završila preko gola.

Imali su gosti više loptu u nogama, ali bez konkretnih prilika

Radenković je u 20. minutu imao priliku da "romantičare" dovede do vođstva, ali je Perić imao sjajnu intervenciju.

"Probudili" su se domaći igrači kada su u 30. minutu imali sjajnu šansu, Petrović je izašao jedan na jedan sa Pejčićem, odbranio je golman prvi udarac, lopta je stigla do Velinova koji je gađao gol, ali je golman gostiju opet sačuvao svoju mrežu.

U drugom delu igre domaći igrači su ušli dosta bolje i ubrzo su postigli dva gola.

U 53. minutu na asistenciju Krivokapića, Dušanić dovodi "Careve" u vođstvo.

Tri minuta kasnije Petrović je probio po desnoj strani, loptu je ostavio za veterana i iskusnog Lazarevića koji se odlično snalazi i dovodi domaće do prednosti od 2:0.

U nastavku susreta igralo se na sredini terena, domaći su čuvali prednost.

U 71. minutu gosti dolaze do gola, centaršut Lazarevića sa desne strane, Babić glavom smanjuje prednost Cara.

Sedam minuta kasnije domaći dolaze do ponovog vraćanja prednosti na dve razlike. Duga lopta do Todorovića koji grudima spušta do iskusnog Lazarevića, kome nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu i tako postigne svoj drugi gol na meču.

Ekipa Predraga Dimitrijevića je do kraja sačuvala svoju prednost od 3:1 i rutinski je privela utakmicu kraju.

Car Konstantin - OFK Niš 3:1 (0:0)

Car Konstantin: Perić, Filipović, Krivokapić, Velinov (od 46' Lazarević), Lazić, Dušanić, Petrović (od 66' Lilić), Nikolić, Mitić, Živić, Ristić (od 46' Todorović)

OFK Niš: Pejčić, Petrović, Nešić (od 46' Miljković), Babić, A. Mirčić, Radenković, N. Mirčić, Lazarević, Gocić, Čukić, Milosavljević (od 74' Andrejević)

Već za četiri dana oba sastava očekuju ligaški mečevi, OFK Niš u nedelju dočekuje Napredak 1929 iz Aleksinca, dok Car Konstantin u subotu gostuje Jedinstvu iz Paraćina.