GENERALNA PROBA USPEŠNA: Treneri sada znaju ko će sledećeg vikenda istrčati u startnoj postavi!

13.03.2023

17:59

Odlična fudbalska predstava viđena je na Sovljačkom stadionu.

U generalnog probi pred početak prolećnog dela prvenstva eipa Sovljaka ugostila je Radnik sa Uba. Oba tima nalaze se u samom vrhu svojih liga i važe za velike favorite za plasman u viši rang.

Utakakmica sa puno tempa i dosta lepih poteza, u početku meča bolje su se snašli domaći igrači i to je rezultiralo golovima u mreži člana Kolubarske okružne lige.

U prvom poluvremenu razigraniji domaći tim uspeo je da dođe do prednosti preko Živanovića, bilo je još šansi na obe strane, ali su golmani bili na visini zadatka.

U nastavku igre fizička sprema gostujućih igrača je polako dolazila do izražaja. Pritiskali su odbranu Sovljaka svim silama, ostavljajući dosta prostora na svojoj polovini.

Domaći igra su brzom kontrol uspeli da prebace loptu ispred gola protivnika, tamo se najbolje snašao Ivan Ranković koji je perfektnim udarcem povisio prednost Sovljaka na 2:0.

Posle dva gola u svojoj mreži, gosti su krenuli na sve ili ništa što se ispostavilo kao dobar potez po njih.

Do kraja susreta mreža Sovljaka se zatresla dva puta, pa je utakmica završena nerešenim rezultatom.

Trener Sovljaka, Petrović je povodom završteka priprema poručio:

- Zadovoljan sam prikazanim igrama tima, kako danas tako i na svim ostalim utakmicama u toku priprema. Okrećemo se sada obavezama u prvenstvu i nadamo se uspešnom proleću.

Predsednik kluba Rade Pavlović nadovezao se na reči trenera, a dodao je i:

- Obećavam punu podršku povodom svega što nas očekuje u narednom periodu. Zahvaljujemo se gostima na fer i korektnoj igri i želimo im sve najbolje u nastavku prvenstva.

Sovljak - Radnik Ub 2:2 (1:0)